GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 08:15   Güncelleme : 11-09-2021 08:15

VALİ’DEN ÇAT KAPI ZİYARET

VALİ’DEN ÇAT KAPI ZİYARET

 

Vali Tuncay Sonel, bazı meslek ve sivil toplum kuruluşlarına bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretlerine, son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ordu İl Jandarma Komutanlığı görevine atanan Jandarma Kıdemli Albay Numan Öksüz ile başlayan Vali Tuncay Sonel, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, görevinde başarılar diledi.

Vali Tuncay Sonel, Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret etti. Burada Adem Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Sonel, oda tarafından yürütülen işlemler hakkında bilgiler aldı, sıkıntı ve sorunları dinledi.

2 bin üye

Vali Tuncay Sonel’in şoför esnafının sorunları ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiğini ve her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Oda Başkanı Adem Yavuz, “2 Bin üyesi olan bir meslek örgütüyüz. Şoför esnafının dostu bir Valimiz olarak sizleri Odamızda ağırlamaktan onur duyduk. Bu ziyaretiniz, bizleri çok mutlu etti. Şoför esnafımızın karşılaştığı sorunların, sıkıntıların giderilmesinde, hep yanımızda oldunuz, hep bize destek oldunuz. Bundan dolayı da bizim gönlümüzü fethettiniz. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Emeği ile rızkını kazanan şoför esnafının her daim yanında olduğunu belirten Vali Tuncay Sonel, “Şoförlerimize canımızı, malımızı emanet ediyoruz. Şoförlerimiz, bu toplumun emekçi insanları. Şoför esnafımızı seviyoruz. Bize düşen ne olursa her zaman da yanınızdayız” dedi.

Cihan Ataş Sanat Evi’nde

Vali Tuncay Sonel, daha sonra Akyazı Mahallesi'nde bulunan atölyesinde Ordu’nun kültürel değerlerini yaptığı eserlerle yaşatmaya çalışan başta Yason Kilisesi, Hazinedaroğlu Konağı, Çivisiz Cami, Serender gibi birçok tarihi eserlerin maketlerini yapan geleneksel el sanatları ustası Cihan Ataş’ın ’Sanat Evi’ atölyesini de ziyaret etti, ürünlerin yapım aşaması ile ilgili bilgiler aldı.

Yapmış olduğu ahşap maketlerle Ordu’nun kültürel değerlerini tanıtmaya çalışan geleneksel el sanatları ustası Cihan Ataş’a teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, Valilik olarak yapılan çalışmaları destekleyeceklerini ifade etti.

3 ustadan birisi

Vali Tuncay Sonel’in ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Cihan Ataş, “Ben, Kültür ve Turizm Bakanlığınca Ordu’da belirlenen üç geleneksel el sanatları ustasından birisiyim. Mütevazi atölyemde Ordu’nun kaybolmaya yüz tutmuş kültürel değerlerinin ahşaptan maketlerini yaparak, bir nebze olsun Ordu’nun tanıtımına katkı sağlıyorum. Yapmış olduğum eserlerde kullanmış olduğum birçok malzeme, atık maddelerden oluşuyor. Onları ziyan etmeyip, sanat eserine dönüştürüyorum. Gücüm yettiğince eser üretmeye devam edeceğim” dedi. Haber merkezi