GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 08:08   Güncelleme : 09-11-2021 08:08

VALİDEN 3. DOZ AŞI ÇAĞRISI!

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısında yaptığı konuşmada, bu hafta 60 yaş ve üzeri vatandaşların 3. doz aşılarını yaptırmaları ve 12 yaş ve üzerindeki gençlerin de aşılanmaları konusunda yoğunlaşılmasını istedi.

VALİDEN 3. DOZ AŞI ÇAĞRISI!

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, İlçe Kaymakamları video konferans yoluyla, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın katıldı.

Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı.

"Karantinaya uyulmuyor"

Toplantıda, Ordu’daki vaka artışlarıyla ilgili Vali Tuncay Sonel’e bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “İlimizin yaş gruplarına göre vaka dağılımı istatistiğine baktığımızda 10-19 yaş arasında vaka sayılarında bir yoğunluk yaşandığını görüyoruz. Bunun yanında 60 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan 3. doz aşılarını yaptırmayanların oranı yüksek. Pozitif vakaların ve onların temaslılarının izole olmaları ve karantina altında olmaları gerekirken, buna uymadıklarını gözlemliyoruz. Bu belirtmiş olduğumuz nedenlerden dolayı da ilimizdeki aktif vaka sayısı yüksek çıkıyor." dedi.

"Yaşlılarımızı korumalıyız"

Vali Sonel ise şunları söyledi; “18 yaş ve üzeri nüfusun en 2 doz aşılanmasında, %83.44’lük oranla Türkiye birinciliğimizi sürdürüyoruz. Bu sevindirici ve bizleri mutlu eden bir durum. Aşılama çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ancak, aynı başarıyı aktif vaka sayılarını azaltmada da göstermeliyiz. Bunun için mülki idare amirleri olarak bizler de yarından itibaren sahada olacağız. Vatandaşlarımıza, esnaflarımıza, şoförlerimize pandeminin devam ettiğini, tedbirleri elden bırakmamak gerektiğini, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini hatırlatacağız. Özellikle yaşlılarımızı korumalıyız. Çünkü, onlar pandemiden daha çok etkileniyorlar. Onların 3. Doz aşılarını mutlaka yaptırmalıyız. Gençlerimiz de taşıyıcı durumda olduklarından onlarda kendilerini ve sevdiklerini bu illetten korumaları için mutlaka aşı olmalılar."

Haber merkezi