SPOR
Giriş Tarihi : 13-10-2021 23:51   Güncelleme : 13-10-2021 23:51

VALİ SONEL'E BİR ÖDÜL DAHA!

VALİ SONEL'E BİR ÖDÜL DAHA!

Ülke TV’nin organize ettiği ve bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Sporun Devleri Buluşuyor” programında, Vali Tuncay Sonel’e ‘Yılın Spor İnsanı’ ödülü verildi.

8 Temmuz 2021 tarihinde Ankara’da bir otelde gerçekleştirilen “Sporun Devleri Buluşuyor” programında, ülke sporuna hizmet edenler, başarılı sporcu ve takımlar ödüllendirildi.

“Sporun Devleri Buluşuyor” programında; Yılın Sporcuları, Özel Ödül, Onur Ödülü, Üstün Başarı Ödülü, Yılın Spor Adamı, Yılın Antrenörü, Yılın Takımı Ödülü, Başarı ve Üstün Cesaret Ödülü, Yılın Spor Hizmet Ödülü, Yılın Projesi Ödülü, Yılın Spor İnsanı Ödülü, Yılın Haber Ajansı Ödülü, Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcisi Ödülü, Yılın Spora Destek Veren Yerel Yöneticisi, Yılın Spor Kanalı Ödülü, olmak üzere 15 ayrı dalda başarılı bulunan kişi ve kurumlara ödül verildi.

'Yılın Spor İnsanı’ dalında ise, gençlere ve spora vermiş olduğu değer ve katkılarından dolayı Vali Tuncay Sonel, ödüle layık görüldü.

Ülke TV Spor&Spor programı sunucusu Ömer Önder, 8 Temmuz 2021 tarihinde Ankara’da düzenlenen ödül törenine mazereti nedeniyle katılamayan Vali Tuncay Sonel’i ziyaret ederek, ödülünü takdim etti.

"Spor önemli bir unsur"

Ülkemizin geleceği olan çocuklara ve gençlere özel bir önem verdiğini ifade eden Vali Tuncay Sonel, “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın, gençlerimizin iyi yetişmeleri, onların geleceğe iyi hazırlanmaları noktasında çeşitli çalışmalarımız, projelerimiz ve hizmetlerimiz oldu. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması, sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için spor en önemli etkendir. Spor, bireylerin yaşam kalitesini yükselttiği gibi, onları sosyalleştiren, kişiliklerinin gelişimine katkı sağlayan bir olgudur. Spor aynı zamanda barışa, kardeşliğe, sevgiye, saygıya, birlik ve beraberliğe vesile olan birleştirici bir unsurdur. Bireyler ve toplum için çok yönlü bir fayda sağlayan sporun gelişmesi için, her bireyin spor yapabilmesini sağlamak için bizler de tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Şahsımı böylesine anlamlı bir ödüle layık gören Ülke TV’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Tuncay Sonel’in gençlere yönelik eğitim ve spor alanındaki başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Ülke TV Spor&Spor programı sunucusu Ömer Önder, başarılarının devamını diledi.

Haber merkezi