GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2021 08:40   Güncelleme : 04-05-2021 08:40

VALİ SONEL'DEN REHAVET UYARISI!

VALİ SONEL'DEN REHAVET UYARISI!

Vali Tuncay Sonel, tam kapanmayla birlikte Ordu'da vakaların düşüşe geçtiğini belirterek, "Rehavete kapılmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Alınan tedbirleri tavizsiz bir şekilde uygulayacağız." dedi.

 

Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı'na Vali Yardımcısı Bayram Gale, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, Kaymakamlar video konferans yoluyla, Stajyer Kaymakamlar Esra Demirtaş ve Kerem Tunçer, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın katıldı.

Dr. Fatih Aydın, aşı çalışmalarında iyi durumda olduklarını belirterek, "İlimizde, bugüne kadar 182.472 birinci doz aşı, 125.256 ikinci doz aşı olmak üzere toplam 307.728 doz aşı yapıldı." dedi.

"65 yaş üstü aşıya bekleniyor"

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, il dışından gelenlerin tam kapanma tedbirlerine uyması halinde Ordu’da bir sıkıntı yaşanmayacağına dikkati çekerek, şunları söyledi; "İlimizdeki vaka sayılarını daha aşağılara çekmeliyiz. Vaka çıkan hanelerde tam izolasyon sağlanmalı. Temastan kaçınılmalı. Aşılama çalışmalarında Ordu ili olarak iyi bir seviyedeyiz. Ancak, 65 yaş üstü nüfusumuzun %8’lik bir kısmı halen daha aşısını yaptırmadı. 65 yaş üzerinde vefat edenlere baktığımızda büyük bir kısmının aşı yaptırmayan kişiler olduğunu görüyoruz. Onun için özellikle 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın ve aşı sırası gelen herkesin aşılarını mutlaka yaptırmalarını istiyoruz."

"Biraz daha dikkatli olmalıyız"

Vali Tuncay Sonel ise 'Bu hafta itibariyle ilimizde vaka sayılarında düşüşe geçtik' diyerek, şunları kaydetti; "Bu sevindirici bir gelişme. Ancak, rehavete kapılmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Alınan tedbirleri tavizsiz bir şekilde uygulayacağız. Covid-19 pandemisi ile mücadele görev yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, emniyet, jandarma, zabıta, muhtar, imam, belediye başkanlarımıza, kaymakamlarımıza, Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev yapan tüm kamu görevlilerimize teşekkür ediyorum. Ramazan ayı dolayısıyla yoğun bir mesai sarf eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu süreci güzel yürütüyoruz. Bundan sonra biraz daha dikkatli olursak, vaka sayılarımızda ciddi bir azalma olacaktır.”

Haber merkezi