GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2021 08:20   Güncelleme : 29-04-2021 08:20

VALİ SONEL, KABATAŞ’I DA ZİYARET ETTİ

VALİ SONEL, KABATAŞ’I DA ZİYARET ETTİ

 

Vali Tuncay Sonel, ilçe ziyaretlerine Stj. Kaymakam Esra Demirtaş ile birlikte Kabataş ile devam etti.

Kabataş ilçe ziyaret programına, Kaymakamlığı ziyaret ederek başlayan Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık binası önünde Kabataş Kaymakamı Seda Ünlü, Belediye Başkanı Yakup Yılmaz ve protokol tarafından karşılandı.

Bir süre önce Kabataş Kaymakamlığı görevine başlayan Kaymakam Seda Ünlü’ye hayırlı olsun ve başarı dileğinde bulunan Vali Sonel, ardından Kabataş Belediyesini de ziyaret ederek, Başkan Yakup Yılmaz’dan bilgi aldı. Diğer resmi kurumların ardından esnafları da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, oyun parkında ve sokakta gördüğü çocuklara oyuncak hediye ederek, onları da mutlu etti.

İlçe ziyaretleri kapsamında şehit ailesi ve engelli olan ailelere de uğrayarak hatırlarını soran Vali Tuncay Sonel, Yeniceli Mahallesinde yaşayan ve sosyal medya üzerinden kendisine ulaşan 16 yaşındaki zihinsel engeli olan Derya Turan’ı Yakacık mahallesinde ikamet eden engeli olan Gülten ve İlhan Alan çiftini de ziyaret ederek, kendisinden bir istekleri olup olmadığını sordu.

16 Ekim 1980 yılında hain saldırı sonucu şehit olan Bekçi Murat Yazlak’ın eşi Gülizar Yazlak’ı, Alankent Mahallesindeki evinde ziyaret eden Vali Tuncay Sonel ailenin hal ve hatırını sordu. Haber merkezi