GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 08:35   Güncelleme : 15-02-2021 08:35

VALİ SONEL, BALIĞI AÇIK ARTIRMADAN ALDI

VALİ SONEL, BALIĞI AÇIK ARTIRMADAN ALDI

 

Sabahın 5’inde Balık Hali’ni ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, mezattan 3 kasa balık satın aldı, balıkçıların ve komisyoncuların dertlerini dinledi.

Kumbaşı Balıkçı Barınağı içinde yer alan Balık Hali’nde, balık komisyoncuları ile balıkçı esnafı arasında her sabah saat 05.00’de yapılan balık mezatına katılan Vali Tuncay Sonel, balıkçı esnafının ekmek mücadelesine tanık oldu. Vali Tuncay Sonel’e Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz eşlik etti. Balıkçıların karşılaştığı sorun, sıkıntı ve taleplerini de dinleyen Vali Sonel, “Sizin derdiniz, bizim derdimizdir. Kapımız sizlere her daim açıktır. Bize düşen ne varsa seve seve yapmaya hazırız” dedi.

“İlk defa Vali gördük”

Sabahın alacakaranlığında Vali Tuncay Sonel’i karşılarında gören balıkçı esnafı ise, “Bunca yıllık esnafız, hayatımızda ilk defa balıkçı halinde bir vali görüyoruz. Bizi çok şaşırttınız Sayın Valim. Sizleri çok yakından takip ediyoruz. Güzel işler, güzel çalışmalar yapıyorsunuz. Ama buraya geleceğiniz hiç aklımıza gelmedi. Bizleri çok mutlu ettiniz. Allah sizden razı olsun. Sabahın bu saatinde yaptığınız bu ziyaret, bize verdiğiniz değeri gösterir. Allah ne muradınız varsa versin” diyerek, duygularını dile getirdiler.

Balık Hali’nde saat 05.00’te başlayan balık mezatına kendisi de katılan Vali Sonel, 3 ayrı balık komisyoncusundan 3 kasa çeşitli balık satın aldı. Haber merkezi