GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 08:55   Güncelleme : 19-04-2021 08:55

VALİ, SEBZEYİ KORGAN’DAN ALDI

VALİ, SEBZEYİ KORGAN’DAN ALDI

Korgan ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Tuncay Sonel, İlçe Kaymakamı Yunus Emre Şahin, Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, İlçe Emniyet Amiri Salih Elekçioğlu, İl Jandarma Komutanı Teğmen Sinan Gönaylı ve daire amirleri tarafından karşılandı. Pazardan yeşillik s atın aldı.

Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık ziyareti esnasında karşılaştığı Nuriye Karabektaşoğlu isimli teyzeyi de beraberinde Kaymakamlık Makamına götürerek, burada derdini, isteğini dinledi.

Kaymakamlık ziyaretinde, kendisiyle tanışmak isteyen ve yekpare taş üzerine yaptığı Türkiye haritası ve ay yıldız işlemeli tabloyu hediye etmek isteyen taş işleme ustası Şemsettin Çatık’la da bir araya gelen Vali Tuncay Sonel, taş işleme ustasından yapmış olduğu işle ilgili bilgi aldı. Taş işleme yeteneğinin çok iyi olduğunu, ancak imkanı olmadığını ifade eden Şemsettin Çatık’a Vali Sonel, destek sözü verdi.

“Bir telefonunuz yeter”

Vali Tuncay Sonel, ilçenin Tepe Mahallesinde yaşayan ve engeli olan 53 yaşındaki Elmas Sayan’ı da evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Elmas Sayan’ın sağlık durumu ve ihtiyaçları hakkında kızı Seda Sayan’dan bilgi alan Vali Tuncay Sonel, “Sizlerin halini, hatırını sormak için geldik. Bir isteğiniz olursa bir telefon açmanız yeter. Bize düşen ne olursa seve seve yapmaya hazırız” dedi.

İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevini yürüten Numan Hatipoğlu’nun annesi Sadıka Hatipoğlu’nu da evinde ziyaret eden Vali Sonel, ailenin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

                  Vali Sonel, ilçede faaliyet gösteren Koraç Süt İşleme Tesisi, Korsaş Süt İşleme Tesisi ve RMS Tekstil İşletmesini de ziyaret etti, işletme sahiplerinde çalışmalar hakkında bilgi aldı.

            Davete icabet

Esnaf ziyaretinin ardından Korgan’dan ayrılan Vali Tuncay Sonel, dönüşte halk günü toplantısına katılan ve kendisini eşi ile birlikte işlettikleri serasını görmeye davet eden Ayfer Parlak isimli üreticinin isteğini yerine getirdi. Üretici Ayfer Parlak’ın yeni bir sera yapılması talebini de yerine getiren Vali Sonel, “Üreten insanlarımızın her zaman yanındayız” diye konuştu ve serada üretilen çiçek ve süs bitkilerinden bazılarını satın aldı.