GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 08:40   Güncelleme : 21-09-2021 08:40

VAKIF İNSAN’DAN BİR HAYIR DAHA

VAKIF İNSAN’DAN BİR HAYIR DAHA

 

Hayırsever iş insanı Ergin Karlıbel, İkizevler Hotel’in tamamını Ordu Üniversitesine eğitim-öğretim için gelen ancak henüz barınma sorunlarını çözemeyen kız öğrencilere ücretsiz olarak tahsis etti.

Bugün üzerinde 1500 kişilik Lebibe-Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurdu bulunan 35 milyon TL değerindeki 20 dönüm arsasını Ordu Üniversitesi öğrencilerine yurt yapılması için Kredi ve Ylurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağışlayan Karlıbel Bilgi Vakfı Başkanı Ergin Karlıbel, yurt, pansiyon ve ev sorununu çözemeyen öğrencilere otel tahsisi yapan Vali Tuncay Sonel’in ardından İkizevler Hotel’in tamamını kız öğrencilere açtı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından seçilen ve plaketle ödüllendirilen Türkiye’nin 7 Vakıf İnsanı’ndan birisi olan Ergin Karlıbel tarafından geçici olarak kız öğrencilerin barınması için Ordu Valiliğine tahsis ettiği İkizevler Hotel’e, dün itibarıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kız öğrenciler yerleştirilmeye başlandı.

Karlıbel ailesi, Ergin Karlıbel Vakfı aracılığıyla da 25 yıldır maddi durumu iyi olmayan 65 üniversite öğrencisine eğitim hayatları boyunca karşılıksız burs vermekte. Haber merkezi