GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2021 23:00   Güncelleme : 26-10-2021 17:02

“VAKALARI DA DÜŞÜRMELİYİZ”

Ordu Valisi Tuncay Sonel, aşılama çalışmalarındaki başarıyı, vaka sayılarını azaltarak da göstermemiz gerektiğine dikkati çekerek, kurallara uymayanların uyarılacağını söyledi.

“VAKALARI DA DÜŞÜRMELİYİZ”

Haftalık Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı sonrası son durumu değerlendiren Vali Tuncay Sonel, “İlimizde 18 yaş ve üzeri hedef nüfus olan 627.042 kişinin tamamını aşılamayı hedefledik. Hedef nüfusumuzdan bugüne kadar 555.250 birinci doz, 523.527 ikinci doz, 149.767 üçüncü doz olmak üzere toplamda 1.228.544 doz aşı yapıldı. Birinci doz aşı yapılma oranında %86,55’lik oranla şu anda Türkiye birincisi durumdayız. En az iki doz aşı olmuş 12 yaş ve üzerinde ise %78,31’lik oranla Türkiye genelinde ilk sıralarda yer almaktayız. Bu oranı daha da yukarılara çıkarmak istiyoruz” dedi.

Sağlık çalışanlarına teşekkür

İlimizi, özverili ve fedakarca çalışmalarıyla aşılamada birinci konuma taşıyan sağlık çalışanlarına, ilçe kaymakamlarına, Büyükşehir ve ilçe belediyelerine, güvenlik birimlerine ve katkısı bulunan, emeği geçen herkese ve aşısını düzenli yaptıranlara da teşekkür eden Vali Sonel, vatandaşlara da şu uyarıda bulundu;

Maskenizi çıkarmayın

“Vatandaşlarımızdan istirhamımız; maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uymaları, cadde ve sokaklarda, cenaze, düğün, nişan gibi kalabalık ortamlarda, kapalı mekanlarda maskelerini çıkartmamalarıdır. Havaların soğumaya başladığı bugünlerde vatandaşlarımızı daha hassas ve dikkatli olmaya davet ediyoruz. Özellikle aşılarını yaptırmayan vatandaşlarımızın aşılarını mutlaka yaptırmalarını istiyoruz.

Sahada olacağız

Biz de kaymakamlarımızla, emniyet, jandarma, sağlık birimlerimizle birlikte sahada olacağız. Kontrol ve denetimlerimizi yapıp, kurallara uymayanlara uyarılarda bulunacağız.” Haber merkezi