GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2021 08:12   Güncelleme : 27-10-2021 08:12

UMUTLARI TELEFERİKTE!

Boztepe ve Teleferik esnafının umutları yaklaşık 3 aydır tam turizm sezonunun ortasında kapanan Teleferiğin açılmasında.

UMUTLARI TELEFERİKTE!

Teleferik girişinde ve Boztepe’de bulunan küçük büfeler ve esnaflar Teleferiğin sezonun ortasında uzun süredir kapanması dolayısıyla çok mağdur olduklarını söylüyorlar.

Teleferiğin kapalı olması dolayısıyla Turizm turlarının Ordu’ya gelmemesi Teleferik ve Boztepe esnafını olumsuz etkiliyor. Esnaflar, Büyükşehir Belediyesi’nin Teleferiğin bakımlarını biran önce bitirerek kullanıma açılmasını sabırsızlıkla bekliyorlar.

“Esnaf olarak çok mağduruz”

Mağdur esnaflardan biri olan Teleferik Kafe işletmecisi Denizhan Akıncı,”Teleferik 3 aydır kapalı. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasına göre 4 ay gibi bir süre verdiler. Teleferik yanındaki bir Esnaf olarak çok mağduruz. Sezonun ortasında teleferiği kapattılar. Belediyenin yaptığı dükkanların çoğu da teleferiğe gelen turlara dayanarak yatırım yaptılar. Teleferik kapanınca turlar da gelmemeye başladı.” Diyerek mağduriyetini dile getirdi.

Cirolar yarı yarıya düştü

Akıncı cirolarının yarı yarıya düştüğünü de sözlerine ekleyerek, “3 aydır cirolarımız yarı yarıya düştü. Şuan esnaf açlıktan ölmek durumunda. Sabırsızlıkla teleferiğin açılmasını bekliyorlar. Teleferik ve Boztepe esnafının umutları teleferiğin açılmasında.” dedi.

Boztepe esnafının çok derdi var

Boztepe’de bulunan ORTUR’a ait işyerlerinde kiracı olarak faaliyet yürüten esnaflar, “İlk yılımız pandemi nedeniyle bu yıl ise teleferiğin çalışmamasıyla hüsranla geçti. Siftah yapmadan işyerlerimizi kapattığımız günler oluyor.” diyerek sezonun ortasında kapanan teleferiğin işlerini çok kötü etkilediğini açıkladılar.

“Ürünlerimizi sergileyemiyoruz”

İşyerleri ile alakalı sıkıntı yaşadıklarını da aktaran esnaflar, “İşyerlerimizin küçük olmasından dolayı ürünlerimizi sergileyemiyoruz. Özelliklede yağmur ve kar yağışlarında çok sıkıntılar yaşıyoruz. Ürünlerimizin ıslanmaması için onları naylonlara geçirmek zorunda kalıyoruz. Bu hem görsellik hem de satış için, Boztepe’ye gelen konuklarımız ve bizim için pek hoş görüntü olmuyor.” dedi.

Dükkanlar için depo gerekli

Esnaflar ayrıca depo ihtiyacının da bulunduğunu belirterek, “Ayrıca zaman zaman ana kapı girişlerinde, elektrikte, araçlarımızı park edecek yer ve mallarımızı depolama konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. İşyerlerinin yan tarafına küçükte olsa bir depo bizim için çok önemli. ORTUR bu konuda bize yardımcı olursa teleferiğin çalışmadığı ve kış aylarına girdiğimiz şu günlerde bizi bir nebze rahatlatacaktır” diyerek ORTUR’dan ve Büyükşehir Belediyesinden yardım istediler. Ordu Hayat / Soner Özdemir (Özel Haber)