GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 08:20   Güncelleme : 26-03-2021 08:20

 "ULUSLARARASI ANLAŞMALARIN ARKASINDAYIZ"

 

Deva Partisi Ordu İl Teşkilatı Kurucu Başkanı Ercan Öktenay, Türkiye’nin son bir haftada temelinde birbirinden farklı gibi görünse de hem İstanbul Sözleşmesi’nin feshi hem de Merkez Bankası Başkanı’nın bir gece yarısı görevden alınmasıyla yurttaşların ortak kaygılarının dikkate alınmadığı bir ülke olmaya doğru evrildiğini ifade etti.

Kadına şiddet konusunda Ordu’da yaşanan Ceren Özdemir cinayetinin hafızalarda tazeliğini koruduğunu belirten Öktenay, “Deva Partisi olarak kadına yönelik şiddetle mücadelede Türkiye’nin imza attığı bütün uluslararası anlaşmaların arkasındayız. İstanbul Sözleşmesi kesinlikle muhafaza edilmelidir.” dedi.

İstanbul Sözleşmesi’nin, Avrupa Konseyi kapsamında imzalandığına dikkat çeken Öktenay, soruna insanı merkeze alacak şekilde bakmak gerektiğini söyledi.

Öte yandan Genel Başkan Ali Babacan’ın katılıyla gerçekleşen Birinci Altınordu İlçe Kongresi’nin ardından 6 ilçede daha kongre sürecine giren Deva Partisi Ordu İl Teşkilatı bir yandan kongre takvimini oluşturmaya çalışırken diğer yandan da her geçen gün artan katılımlarla üye sayısını çoğaltıyor.

Haber merkezi