SPOR
Giriş Tarihi : 26-05-2021 23:51   Güncelleme : 26-05-2021 19:23

ULUBEY BELEDİYESPOR YENİ SEZONA HAZIRLANACAK

ULUBEY BELEDİYESPOR YENİ SEZONA HAZIRLANACAK

Ulubey Belediyespor Başkanı Soner Poyraz, 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'e katılmama haklarını kullandıklarını belirterek, "Yeni sezonda daha güçlü bir kadro kurabiliriz. Çünkü önümüzde zaman olacak" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, isteyen kulüplerin Bölgesel Amatör Lig'e katılmayabileceğini ve hakkının da gelecek sezona kalacağını aktaran Poyraz, gelecek sezona daha iyi hazırlanacaklarını düşündükleri için 2020-2021 sezonunda yer almadıklarını söyledi.

"Önümüzde zaman olacak"

BAL Ligi'nde yer almayacaklarını hatırlatan Başkan Poyraz; "Bu sezon Bölgesel Amatör Lig'e katılmıyoruz. Çünkü Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hızlandırılmış bir sezon oynanacağı açıklandı. BAL Ligi'ndeki ilk sezonumuz olacağı için daha derli toplu bir sezonda mücadele etmek istiyoruz. Zaten katılım hakkımız da saklı kaldı. Kendimizi tüm gücümüz ve planlarımızla önümüzdeki 2021-2022 sezonuna hazırlayacağız. Yeni sezonda daha güçlü bir kadro kurabiliriz. Çünkü önümüzde zaman olacak. Ayrılacağımız ve dış transferde kadroya katacağımız oyuncular olabilir. Bizim için böylesi daha hayırlı olacak. Uzun bir sezonda Ulubey Belediyespor olarak güzel bir mücadele ortaya koyacağız" dedi.

"Daha iyi hazırlanacağız"

Bölgesel Amatör Lig'de yer alması beklenen çoğu takımın katılmadığını belirten Poyraz; "Pandemi riski hala devam ediyor. Bunu da göz önüne alarak lige katılmama kararı aldık. Ayrıca işin maddi boyutu da var. Bu kadar kısa bir lig için yüksek meblağlar harcamak zorunda kalacaktık. O yüzden katılmadık. Zaten 158 kulüp katılmadı. Sadece 108 kulüp katıldı. Katılmaya karar veren kulüpler de yüksek bütçeli takımlar kuranlar. Bizim için katılmamak daha iyi oldu. Çünkü daha iyi hazırlanacağız" diye konuştu.

Yeni sezonda pandeminin yavaşlamasıyla taraftarların da tribünde takımlarına destek verebileceğini söyleyen Poyraz, Ulubey Belediyespor'un taraftarıyla daha başarılı olabileceğini dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)