GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2021 22:00   Güncelleme : 30-05-2021 17:05

ÜCRETSİZ FİDEYE YOĞUN İLGİ

ÜCRETSİZ FİDEYE YOĞUN İLGİ

Altınordu Belediyesi, çiftçiye ve üreticiye destek amacıyla mahallelerde ücretsiz 52.000 fide ile başlattığı çiftçiler ile dayanışma kapsamında Altınordu’luların yoğun ilgisiyle 108.000 sebze fidesi daha dağıttı.

 

Altınordu Belediyesi tarafından sezon başında başlatılan ücretsiz domates biber ve salatalık fidesi dağıtımı ise vatandaşların tarımsal üretime yönelmesi noktasında hem teşvik edici oldu hem de farkındalık oluşturdu. Şu ana kadar 52 Mahallede 108.000 ücretsiz sebze fidesini vatandaşlara ulaştıran Belediye ekiplerinin fide dağıtımları mahalle mahalle devam ediyor.

"Bereketli hasat sezonu diliyorum"

Belediyenin yürüttüğü tarımsal çalışmaları değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, geçtiğimiz günlerde uzun yıllar Ordu’nun vahşi çöp depolama alanı olarak kullanılan 18 dönümlük araziye 15.000 lavanta dikerek şehre kazandırdıklarına dikkat çekti. Bunun yanında yine 52.000 fidanı toprakla buluşturarak şehri daha yeşil bir doğaya ve çevreye kavuşturmak için çalıştıklarının altını çizdi.

Tarımın hayati önemde bir alan olduğunu vurgulayan Tören, "insanımızın yeniden daha çok toprak ve üretime yöneldiği bu dönemde bir farkındalık oluşturmak üretimi teşvik etmek ve üreticilerimizle, çiftçilerimizle dayanışma halinde olmak onlara katkı vermek adına ücretsiz sebze fidesi dağıtımlarını sürdürüyoruz. Mahallelerimizde hemşehrilerimiz bu uygulamamıza büyük bir ilgi gösteriyorlar. Çalışmamıza emek veren ekiplerimize, destek veren muhtarlarımıza ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Üreticilerimize çiftçilerimize bereketli bir üretim ve hasat sezonu diliyorum. Hemşehrilerimizle dayanışmamız ve onların yanında yer alan duruşumuz ile el birliği gönül birliği ile tüm sorunların üstesinden geleceğimize olan inancım tamdır." dedi.

Vatandaşlar ise ücretsiz dağıtılan fideler için Altınordu Belediyesi'ne teşekkür etti.

Haber merkezi