GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-07-2021 08:25   Güncelleme : 09-07-2021 08:25

"TÜRKİYE BU DÜZENE MAHKUM DEĞİL"

 

CHP, yaşanan ekonomik krize 81 ilde yaptığı eş zamanlı basın açıklaması ile dikkat çekti, ekonik krizin buhrana dönüştüğü kaydedildi.

Ordu'da da CHP İl başkan Yardımcısı Mehmet Kaptanoğlu tarafından düzenlenen basın toplantısında, 2018 yılının Temmuz ayında, tek adam rejiminin resmen yürürlüğe girmesiyle birlikte yaşanan ekonomik krizin şiddetinin arttığına işaret edilerek,  "Kriz vatandaşlarımızın canını daha çok yakar hale geldi. Şahsım hükümetinin, halkı COVİD-19 salgınıyla mücadelede yalnız bırakmasının ardından da bu kriz tam bir buhrana dönüştü. Geldiğimiz noktada milyonlarca emekçi, memur, çiftçi, emekli, esnaf, öğrenci buhranın ortasında yaşam mücadelesi veriyor. Milyonlar işsizlikle, hayat pahalılığıyla, yoksullukla, borçlulukla ve maalesef açlıkla boğuşuyor" dedi.

Kaptanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, miting meydanlarında "Temmuz ayında ekonomi şahlanacak" sözüne de vurgu yaparak, şunları söyledi:

"Temmuz ayıyla beraber zam yağmuru hızlandı. Anlaşılan o ki, şahlanan yine milyonlar değil, bir avuç imtiyazlı insan olacak. Çünkü Saray halkın gerçeklerine ve ihtiyaçlarına tamamen sırtını dönmüş durumda. Bozuk düzeni değiştireceğiz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, tek adam rejimine son verip halkın iktidarını kuracağız. Halkı zenginleştirecek olan, hayat pahalılığına son verecek olan Güçlendirilmiş Parlamenter Demokrasiyi kuracağız. Vatandaşa hesap vermeyi temeline alan demokratik hukuk devletini kurup, kamu kaynakları halk yararına kullanacağız.

Biz Hazırız

Bizleri Meclis'e gönderdiğiniz fezlekeleriniz, tehditleriniz, zorbalıklarınız korkutamaz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun da söylediği gibi, zerre kadar çekinmiyoruz. BU ülkede hep birlikte mutlu ve müreffeh bir yaşam süreceğiz. Biz hazırız. Türkiye'yi yönetecek kadrolar hazır. Türkiye artık kendisini yeniden kuracak, yeni bir iktidar ve Güçlendirilmiş Parlamenter Demokratik sistem için sabırsızlanıyor. Halkımızın bu sabırsızlığına karşılık vermek için, hiç vakit geçirmeden, hemen erken seçim İstiyoruz." Yılmaz Ülgü/Ordu Hayat