GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2021 08:01   Güncelleme : 20-11-2021 08:01

TÜRK SAĞLIK-SEN KONGREYE GİDİYOR

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu bugün saat 10:00'da TESK Otel'de gerçekleştirilecek. Seçime tek aday olarak girecek olan Fatih Galender Zengin, kamu çalışanlarını kongreye davet etti.

TÜRK SAĞLIK-SEN KONGREYE GİDİYOR

Kamu çalışanlarının haklarını koruma noktasında elini taşın altına koymaya devam eden Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi'nde 7. Olağan Genel Kurul heyecanı yaşanıyor.

"Herkesi bekliyoruz"

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin; "7. olağan kongremizi yapacağız. Genel kurulumuza MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK üyesi Hüseyin Edis, MYK üyesi Tarkan Toper ve MYK üyesi Davut Haskırış da katılacak. Tüm kamu çalışanlarımızı şölenimize davet ediyoruz." dedi.

"Türk Sağlık-Sen'e ilgi arttı"

Son dönemde kamu çalışanlarının daha çok Türkiye Kamu-Sen'i tercih ettiğini aktaran Zengin, "Memur-Sen toplu sözleşmede memurları hak kaybına uğrattı. Enflasyonun % 25-30 olduğu dönemde % 12'ye imza atıldı. Şuanda en düşük maaşı devlet memurları alıyor. Aynı hükümet kamu işçisine bir gün önce % 22 zam verirken, memurlara % 12 verdi. Memurlar da buna tepki gösteriyor. Bundan dolayı da insanlar Memur-Sen'den istifa ederek Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen'e üye olmaya başladı." diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul