GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2021 08:15   Güncelleme : 27-05-2021 08:15

TURİZMİN KALBİNE GİDEN YOL!

TURİZMİN KALBİNE GİDEN YOL!

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, "Ordu-Kabadüz ve Çambaşı-Kabadüz arası yollarda iki ayrı yüklenici firma tarafından çalışmalara devam ediliyor. 2023 yılına kadar bu yolları bitirmeyi hedefliyoruz. Bu yol Ordu turizmi açısından da çok önemli.Hem Ordu-Kabadüz hem de Çambaşı-Kabadüz arasında biten bölümlerin asfaltlanacağını aktaran Başkan Kaya, bu yaz döneminde toplam 18 km. yolun asfalt olacağını dile getirdi.

"Durmak yok"

İki koldan devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren Kaya; "Ordu-Kabadüz-Çambaşı güzergahına giden yol iki ayrı ihale ile devam ediyor. Her iki ihale de ayrı ayrı firmalar tarafından yürütülüyor. Birisi Kabadüz-Çambaşı, diğeri de Ordu-Kabadüz arası. Şuan her iki yüklenici firma da alanda çalışıyor. Sadece Ordu-Kabadüz arasındaki çalışmalar hafif de olsa yavaşladı. Çünkü oranın ikmal ihalesi var. Akşama sabaha ikmal ihalesi de olacak. Bu yolda da ciddi bir çalışmaya gireceğiz. Mevcutta biten yolların altyapısı yapıldı, hazırlandı, asfaltına geçildi. 1-2 ay içerisinde de asfaltı dökülecek. Durmak yok. Her iki güzergahta da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor." dedi.

"18 km. asfalt olacak"

Biten yolların asfaltlanmaya başlanacağını müjdeleyen Kaya, "1.Etap dediğimiz Ordu-Kabadüz arası biten 4 km. yolun asfaltı dökülecek. Ayrıca Kabadüz-Çambaşı arasında da Çambaşı'ndan Yokuşdibi'ne kadar olan kısımda 13-14 km'lik mesafenin altyapısı ve BSK'sı hazırlandı. Bu güzergah tamamen bitti. Bu bölümü teslim edecekler. Yokuşdibi'nden Kabadüz'e güzergahına giden yolda ise çalışmalar devam edecek." diye konuştu.

"Cazibe merkezi haline gelecek"

Ordu'dan Çambaşı'na kadar uzanan yolun turizm açısından da büyük önem arz ettiğini aktaran Başkan Kaya, sözlerini şöyle tamamladı; "

Ordu-Kabadüz-Çambaşı güzergahı yolunu 2023 yılına kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Hiçbir aksilik olmazsa 2022 yılına kadar bu yolları tamamlamak istiyoruz. Ama en kötü ihtimalle de yolumuz 2023 yılına bitmiş olacak. Bu yollarımız aynı zamanda Ordu turizminin kalbine giden Çambaşı Yaylamıza gidiyor. Hem Orduluların hem de il dışından gelen vatandaşlarımızın gözdesi olan Çambaşı, yolların da bitmesiyle tam bir cazibe merkezi haline gelecek. Kayak merkezi ve eşsiz doğaya sahip Çambaşı Yaylası, farkını daha da hissettirecek."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)