GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 08:20   Güncelleme : 30-09-2021 08:20

TURİSTLER 12 AY ORDU'YA GELECEK!

TURİSTLER 12 AY ORDU'YA GELECEK!

Körfez ülkelerinden Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında Ordu'ya yapılan charter seferlerinin yıla yayılarak 12 boyunca yapılması gündeme geldi. Ordu'ya hayran kalan yabancı turistler, kış aylarında da ilimize gelmek istiyor.

 

Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn gibi ülkelerinden Ordu'ya düzenlenmesi beklenen charter seferlerinin 12 aya çıkması planlanıyor.

Charter seferlerinin netleşmesi durumunda Türk Hava Yolları ile yılın 12 ayı haftada bir gün Ordu'ya sefer düzenlenecek. Gelen turistlerin de en az bir hafta Ordu'da konaklayacağı belirtildi.

"Ordu'yu çok sevdiler"

Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, hem ilimizin tanıtımı hem de turist sayısının artması bakımından charter seferlerinin önemli olduğunu belirterek, "Charter seferleri normalde ilimize yönelik sadece yaz aylarında oluyordu. Özellikle son yıllarda Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında ilimize büyük ilgi oldu. Ancak son yıllarda Körfez ülkelerinden gelen yabansı turistler, Ordu'yu çok sevdi. 12 ay boyunca charter seferleri olmasını planlıyoruz. Bu ülkelerden Ordu'ya haftada bir uçak inip, bir uçak da kalkacak. Bununla alakalı görüşmelerde sona gelindi." dedi.

"Yaz kış demeden gelecekler"

Körfez ülkelerinde yaşayan turistlerin Ordu'ya hayran kaldıklarını ve sürekli ilimizi ziyaret etmek istediklerini aktaran Toparlak, sözlerini şöyle tamamladı, "Charter seferleri kapsamında bazı uçaklar Trabzon'a iniyor. Oraya inen turistler de şuan Ordu'da konaklıyor. Körfez ülkelerinden gelen turistler artık yaz kış demeden ilimizi gelecekler. Normalde yaz turizmi için geliyorlardı. Ancak artık Ordu'da kış turizmi de olduğu için istedikleri zaman ilimize gelip konaklayabilecekler. Normalleşme süreciyle beraber Körfez ülkelerinden Ordu'ya olan seferler daha da artabilir. Bu ülkelerden ilimize gelişler, yabancı turist sayımızı da her geçen gün artırıyor."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)