GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 21:30   Güncelleme : 07-07-2021 17:55

TTB’YE BİR TEPKİ DAHA

TTB’YE BİR TEPKİ DAHA

 

Aralrında Ordu’nun da bulunduğu 21 Tabip Odası ile 8 il Hekimler Birliği ortak bir deklarasyon yayınlayarak, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi’nin HDP’nin kapatılmasına karşı çıkan bildiriden imzasını çekmesini istedi.

Açıklamada, şöyle denildi;

“Hekime yönelik şiddetin büyük bir sorun olarak hala çözümsüz olması da hekimlerin yaşantısına eklenmiştir. Hekimlerin sorunlarının çözümü ve olumsuz olan koşulların iyileştirilmesi yönünde anlamlı ve sonuç alıcı hiçbir kazanım sağlayamayan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi ise, enerjisini siyasi olaylarda yer alarak faydasız bir şekilde harcamaktadır.

Hangi siyasi görüşü olursa olsun, herhangi bir partinin siyasi hedefleri doğrultusunda etkinliklere katılmak asla meslek örgütümüzün işi değildir. Bu ve benzeri tutumlar yıllardan beri değerli meslektaşlarımızın tepkisini çekmekte ve meslek örgütümüzden meslektaşlarımızı uzaklaştırmaktadır. Hekimlerin meslek örgütü TTB Merkez Konseyi, PKK terör örgütünün siyasi hedefleri doğrultusunda olduğu yönünde iddialar barındıran hiçbir kurumun yanında tutum almamalıdır, alamaz. Bu nedenle Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, HDP’nin kapatılmasına karşı çıkan bu bildiriden imzasını derhal çekmelidir.“

Bildiriye, Ordu Tabip Odası ile birlikte 21 tabip odası ve 8 hekim birlmiği imza attı. Haber merkezi