GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2021 08:30   Güncelleme : 20-04-2021 08:30

TRAFİĞİ RAHATLATACAK HAMLE!

TRAFİĞİ RAHATLATACAK HAMLE!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki eski otogarın taşınmasıyla birlikte, altgeçidin olduğu bölgede yeni kavşak çalışması başlattı.

Kavşak uygulamasıyla birlikte, eski otogarın olduğu bölgedeki ışıklar iptal edilecek. Yeni Mahalle yönünden ve okullar sapağından karayoluna girmek isteyen araçlar için kontrollü geçiş imkânı sunularak, bölgedeki yığılmaların önüne geçilecek.

7'inci kavşak

Daha önce 6 farklı noktada kavşak düzenleme çalışması yapan ve trafikteki tıkanmaların önüne geçen Büyükşehir Belediyesi, Ordu Çevre Yolu’nu kullanmayan araçlar için Samsun Sarp Sahil Yolu üzerinde bulunan ve Samsun Merzifon Çorum Ankara güzergâhlarıyla Türkiye'nin ana ulaşım şebekesine bağlanan güzergahtaki kavşak düzenlemelerine bir yenisi daha ekleniyor.

Alt geçidin bulunduğu noktada, okullar sapağı ve Yeni Mahalle girişi arasında kalan bölgede yeni kavşak düzenlemesi başlatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölgedeki trafik yükünü en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, Fen İşleri Dairesi Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu ve Ulaşım Dairesi Başkanı Özgür Dayı’dan bilgi aldı.

"Yığılma olmayacak"

Coşkun; "Yenimahalle civarından Altınordu-Giresun istikametine gitmek isteyen araçlar, karayoluna çıkmak için herhangi bir nokta bulamamaktaydı. Trafik akışında bir kilitlenme meydana geliyordu. Şimdi Okullar sapağından ve Yenimahalle tarafında Giresun ve Ordu istikametine gidecek araçlar için yeni bir kavşağı hizmete sunuyoruz. Bu şekilde yığılma sona erecek." dedi.

Haber merkezi