GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2021 09:20   Güncelleme : 08-02-2021 09:20

TORUN, ESNAFA DESTEK İSTEDİ

TORUN, ESNAFA DESTEK İSTEDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti. Sorunları dinleyen Torun, bu süreçte gelirsiz kalan binlerce esnafın artık dayanacak gücünün kalmadığını belirterek, iktidardan destek talebinde bulundu.

 

Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek'ten esnafın dertlerini dinleyen Torun, esnafın durumunun çok kötü olduğunu ve acilen destek verilmesi gerektiğini savundu.

"Şikayet etmiyoruz, çözüm getiriyoruz"

Esnafın derdini yüksek sesle duyurmaya devam edeceklerini aktaran Torun; "Esnafımız ayakta kalabilsin, faaliyetini sürdürebilsin. Bu korona süreci bittikten sonra kim ayakta kalabilecek! Esnafımız yaşamımızın da ticari yaşamın da temek direği. Esnafımızın her anlamda desteklenmesini istiyoruz. Biz sadece şikayet etmiyoruz, eleştiri getirmiyoruz. Çözüm önerilerini de ortaya koyuyoruz." dedi.

"Esnaf canının derdine düşmüş"

Milletvekili Torun; "Esnafımız artık bitik durumda. Hangi esnafımıza gitsek derdiniz dinlediğimizde ciddi bir sorunlar yumağı içerisindeler. Artık geçinmekten, ayakta durmaktan vazgeçmiş, canının derdine düşmüş. İnanın borçlarını ödeyemedikleri, evine ekmek götürmedikleri gibi yarın ne olacağının kaygısına düşmüş. Esnafımızı bu durumdan kurtarmamız lazım. Ancak ülkeyi yönetenler kulaklarını tıkadı." diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Seran Eren Şensoy