GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2021 08:20   Güncelleme : 20-09-2021 08:20

"TOPU TACA ATIYORLAR"

Emek Partisi Gölköy İlçe Başkanı Mehmet Uğur Yalçın, fındık fiyatlarının düşük olmasının nedeninin serbest pazar uygulamasından kaynaklandığını söyledi.

 

TMO’nun açıkladığı 26,5 TL fiyatın tarım ve gıda tekellerinin çıkarına olduğunu vurgulayan Yalçın, “Açıklanan fiyat tavan fiyat olduğunu hep söyledik. Her yıl aynı oyun oynanıyor. İktidar “serbest piyasa var fiyata müdahale edemeyiz” diyerek fındık tekellerine hizmet ediyor." dedi.

"İktidar da sorumlu"

Yalçın, fındık fiyatı konusunda sadece Ferrero’nun öne çıkarılmasının yeterli olmadığını belirterek, “Fiyat tartışılıyor ve hemen Ferrero ortaya atılıyor. Evet fındık fiyatının belirlenmesinde Ferrero belirleyici de buna olanak sağlayanların hiç mi suçu yok. Üreticinin ürününün değerinin belirlenmesini tarım ve gıda tekellerine bırakan yasalar çıkarırsanız, uygulamayı buna göre düzenlerseniz sonuç böyle olur. Bu nedenle tarım ve gıda tekeli olan Ferrero üreticilerin emeğinin ve ürününün karşılığını alamaması bakımından etkili. Ancak İktidarın sorumluluğu ve suçunu görmezlikten mi geleceğiz?

Haber merkezi