GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2021 08:01   Güncelleme : 14-10-2021 08:01

“TOPLANTILAR ŞEFFAF OLSUN!”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclislerinin basına açık olmasını isteyen CHP, basın toplantısı düzenleyerek taleplerini ve son basın toplantısında olanları açıkladı.

“TOPLANTILAR ŞEFFAF OLSUN!”

CHP İl Binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan CHP Belediye Meclis Üyesi Sami Torun, “Basın meclis toplantılarına alınmıyor. Biz de Meclis’te olan biteni burada size açıklayacağız” dedi.

Belediye Meclis Toplantılarının şeffaf olmasını istediklerini belirten Meclis Üyesi Torun, toplantıların naklen yayınlanmadığını ve Basının alınmadığını söyledi.

 

Kalem Müdürü Ordulu Olsun

Son Meclis toplantısında yeni gelecek Kalem Müdürünün Ordulu olmasını da istediklerini söyleyen Meclis Üyesi Torun, “Biz yeni atanacak kalem müdürünün Ordulu olmasını istedik. Ancak talebimiz Başkan Güler tarafından ciddiye alınmadı.” diyerek açıkladı.

 

Küçük esnaf da kazansın

Küçük esnafın Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan şirketlerle başedemediğini de vurgulayan Torun, büfelerin vatandaşa ihale edilerek onların da kazanmasını istediklerini belirtti.

 

Deniz Yıldızı, Rusumat gibi yerlerin yapılmasını istediklerini de söyleyen Torun, verdikleri önerilerle ilgili cevap alamadıklarını açıkladı.

 

Anketlerde başarılı oranı düştü

Ardından söz alan CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin anket sonuçlarında başarısız çıktığını belirterek, “Kendi yaptırdıkları anketlerde ne kadar başarısız olduklarını söyleyebilirim.Büyükşehir Belediyesinin uygulamaları ile ilgili bir zatihi kendi yaptırdıkları anketlerde çok başarılı oranı yüzde 15’lere kadar düştüler. Kısmen başarılı oranı ise yüzde 25’lerde.” diyerek Büyükşehir Belediyesi’nin iyi yönetilemediğini vurguladı. Ordu Hayat / Soner ÖZDEMİR