GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 08:35   Güncelleme : 03-05-2021 08:35

“TMO, FINDIK DA DAĞITMALI”

“TMO, FINDIK DA DAĞITMALI”

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TMO’nun sezonluk değil, 12 ay boyunca fındık alımına devam etmesi gerektiğini söyledi. Adıgüzel, alım fiyatının da dolardaki artışa göre revize edilmesini istedi.

İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat programına konuk olan Milletvekili Adıgüzel, TMO’nun üreticilerin elinde kalan patates ve soğanları alarak dar gelirli vatandaşlara dağıttığı gibi aynı uygulamayı fındık için de yapmasını isteyerek, “fındık bağışıklığı güçlendiren çok kıymetli bir besindir ve bu ispatlanmıştır. Biz bu pandemi süresince bağışıklığı güçlendirmek için, fındık her derde deva, pandemiye de iyi gelir diyoruz. TMO üreticimizin elinde kalan fındıkları da alıp vatandaşlarımıza dağıtabilir” dedi.

TMO’nun fındık alımlarını durdurmasını da eleştiren Adıgüzel, “TMO diğer ürünlerde olduğu gibi fındıkta da 12 ay boyunca alım yapmalıdır. Alımları durdurmak karterci firmalara yarar. TMO’nun alımları süreli değil, sürekli olmalıdır. Dolardaki artış fındık fiyatlarına yansıtılarak ki en az 25 liradan alımlara devam edilmelidir” diye konuştu. Özge Cebbar/Ordu Hayat