GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 21:00   Güncelleme : 08-04-2021 16:41

TİYATROCULAR KOOPERATİF KURDU!

TİYATROCULAR KOOPERATİF KURDU!

Karadeniz Bölgesinde üretimden gelen güçleri birleştirmek, tiyatro sanatını geliştirmek, dezavantajlı çevrelere projeler üretmek, Ulusal ve Uluslararası projeler gerçekleştirmek amacı ile Karadeniz Tiyatro Kooperatifi kuruldu.

7 Özel tiyatronun girişimi ile kurulan ve merkezi 2 yıl boyunca Samsun’da olacak Karadeniz Tiyatro Kooperatifi’nin başkanlığına Düşevi Oyuncuları GSY Cem Kaynar, Ordu İl Temsilciliğine ise Hakan Alkan seçildi.

Karadeniz Bölgesi’nde 7 özel tiyatro,  Samsun’dan Düşevi Oyuncuları, Hayal Atölyesi Tiyatrosu, Karma Sahne, Trabzon’dan Tiyatro Panki, Amasya’dan İris Sanat Tiyatrosu, Giresun’dan Kayıp Oyuncular, Gümüşhane’den Yankı Kumpanya bir araya gelerek Mart 2021’de sosyal bir kooperatif olan Karadeniz Tiyatro Kooperatifini kurdu.

Türkiye’de kurulan 4. Tiyatro Kooperatifi olan ve merkezi 2 yıl boyunca Samsun’da olacak Karadeniz Tiyatro Kooperatifi’nin yönetim kurulu seçimleri de yapıldı. Yapıan seçimleYönetim Kurulu Başkanlığına Düşevi Oyuncuları GSY Cem Kaynar, Başkan Yardımcılığına Tiyatro Panki GSY Tufan Ünlü, Yönetim Kurulu Üyeliğine Yankı Kumpanya GSY Mesut Budak, Denetim Kurulu Üyeliklerine Karma Sahne’den Emrah Güven, Kayıp Oyuncular GSY Ersin Özdemir, Ordu İl Temsilciliği’ne Hakan Alkan getirildi.

Karadeniz Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Kaynar, amaçlarını anlattı. Cem Kaynar, “Karadeniz Tiyatro Kooperatifi’nin, Karadeniz Bölgesinde üretimden gelen güçleri birleştirmek, tiyatro sanatını geliştirmek, dezavantajlı çevrelere projeler üretmek, Ulusal ve Uluslararası projeler gerçekleştirmek amacı ile kurulmuş bir sosyal kooperatif örneğidir.” dedi.

Haber merkezi