GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2021 17:35   Güncelleme : 24-04-2021 17:35

Tır şoförleri orucu Ordu'da açıyor

Tır şoförleri orucu Ordu'da açıyor

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Kafkas ve Orta Asya ülkelerine taşımacılık yapan tır şoförleri iftar saatini Ordu’ya göre ayarlıyor. Türkiye’de bir ilki yaşadıklarını ifade eden tır şoförleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre yolu kenarında kurulan stantlarda dağıtılan iftariyeliklerle orucunu açıyor.

Sosyal Belediyeciliğin en iyi örneklerini sergileyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı ile birlikte gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. Her gün 19 ilçede ihtiyaç sahiplerinin sofralarına sıcak yemek ulaştıran, her akşam bir ilçede iftariyelik dağıtımı yapan, kamuda görevli personeli unutmayan Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun giriş ve çıkışlarına kurduğu iftarlık dağıtım stantları ile Ordu üzerinden yolculuk yapan sürücülerin de takdirini kazanıyor.

Şoförler şaşkın

Ordu üzerinden yolculuk yapan sürücüler, şehrin giriş ve çıkışlarına kurulan iftariyelik dağıtım noktalarından iftariyeliklerini alarak oruçlarını sıcak yemeklerle açıyor. Yapılan uygulamadan en çok memnun olanlar ise sürekli yollarda olan tır şoförleri oluyor.

Türkiye’nin birçok bölgesinden Kafkas ve Orta Asya ülkelerine taşımacılık yapan tır şoförleri iftar saatini Ordu’ya ayarlayarak Büyükşehir Belediyesi’nin çevre yolu üzerinde dağıttığı iftariyeliklerle orucunu açıyor. Türk şoförlerin yanı sıra Türki Cumhuriyetlerden gelen şoförlerde uygulamayı görünce hem şaşkınlık yaşıyor hem de mutlu oluyor.

Özbekistanlı Tır Şoförü İkram Can, Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamasını çok beğendiğini belirtti. Aksaraylı Tır Şoförü İbrahim Topal ise uygulamanın herkesi mutlu ettiğini ve her yolculukta iftar saatini Ordu’ya göre ayarladıklarını vurguladı. Tır şoförü Topal, Ramazan ayı dolayısıyla yolculuk yapan vatandaşları ve tır şoförlerini unutmadığı için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti.

Haber merkezi