SPOR
Giriş Tarihi : 12-10-2021 23:48   Güncelleme : 12-10-2021 23:48

TFF'ye takvim çağrısı!

TFF'ye takvim çağrısı!

Ünye Gücü Futbol Kulübü, pandemi nedeniyle iki sezondur oynanamayan Türkiye Kadınlar Futbol 2.Ligi'nin bir an önce statüsünün ve ne zaman oynanacağının Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanması istedi.

Türkiye'deki kadın futbol kulüpleri ile beraber Ünye Gücü Futbol Kulübü de liglerin takviminin açıklanmamasına tepki gösterdi.

"Endişeyle takip ediyoruz"

Transferlerini yapan, kadrosunu oluşturan ve Teknik Sorumlu Muhammet Kışla önderliğinde antrenmanlara başlayan Ünye Gücü Futbol Kulübü, TFF'ye çağrıda bulunduğu açıklamasında şunlara yer verdi; "

Ünye Gücü Futbol Kulübü ve tüm kadın futbol kulüpleri olarak, Türkiye Futbol Federasyonu'na açık çağrımızdır. Son zamanlarda kadın futbolunun dünyada ki gelişimi göz ardı edilmeyerek ülkemizde de iyi niyetli adımlar atıldığı gözlenmiş olup yapılan çalışmaları takip etmekteyiz. Fakat piramidin üst tarafı planlanıp alt tarafının görmezden gelindiğini endişelenerek takip ediyoruz. Yaklaşık 2 yıldır oynanmayan ligimizde özellikle 2. ve 3. Lig takımlarının antrenmanlarına devam ettiği ve sporcularına kısmen de olsa ödeme yapılması bizlere yük oluşturmaktadır.

"Statü ve takvimi açıklayın"

Eğer alt lig takımları yeterli desteği alamazsa iyi niyetli çabalarınız olsa da gelecekte “Süper Lig takımları” olarak 1.Lig'e almayı planladığınız takımlar oyuncu bulamayacak buldukları oyuncuların maliyeti bir hayli artacak, bu durumda kulüpler sıkıntı yaşayacaktır. Ayrıca sadece alıcı değil yetiştirici kulüplerde oyuncularla ve velileriyle sorunlar yaşayacağı aşikardır. Oyuncu havuzunun dar olduğu ülkemizde planlamanın düzensiz ilerlemesi, yabancı oyuncu sayısının artmasına sebep olurken geleceğimizi ipotek altına sokacağı tedirginliğini de yaşamaktayız. Bu sebeplerle; ivedi şekilde statünün açıklanması, takvimin belirlenmesi ilk önceliğimiz olup gerekli adımların atılmasını sizlerden bekliyoruz."

Haber merkezi