GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 08:45   Güncelleme : 19-07-2021 08:45

"TERS KELEPÇE TAKILMASINI KINIYORUM"

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Ordu Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü'ye ters kelepçe yapılarak gözaltına alınmasına 'hanımefendiye karşı yapılan saygısızca ve onur kırıcı, kaba davranışı bir kere daha şiddetle kınıyorum' sözleriyle tepki gösterdi.

 

Bir restoranda partililerle bir araya gelerek fındık konusuna da değinen Destici; "Fındık bölgemizin en önemli geçim kaynağı. Fındığın merkezi Ordu ve Giresun. 2 senedir fındık taban fiyatı açıklanmadan görüşümüzü belirtiyoruz. Bizim açıkladığımız fiyatlar ortaya çıktı. Geçen yıl Ordu'da 22 liradan az olmamalı demiştik. 22 lira açıklandı. % 38 artış sağlandı. Bu sene de fındık üreticilerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda % 40'lık artışla fındık fiyatının mutlaka 30 liranın üzerinde açıklanması gerekiyor. 30 liranın altında bir fiyat üreticiyi de memnun etmeyecektir." dedi.

"Çözüm bu değil"

BBP Ordu Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü ile Kovid-19 temaslısı olduğu gerekçesiyle iş yerine gelen polis ekipleri arasında yaşanan gerilim ve akabinde ters kelepçe takılması hakkında konuşan Destici, şunları söyledi; "Kadın Kolları İl Başkanımız Fatma Yümlü hanımefendiye karşı yapılan saygısızca ve onur kırıcı, kaba davranışı bir kere daha şiddetle kınadığımı buradan ifade etmek istiyorum. Salgın tedbirlerine herkes uymak zorundadır. Ben konuşuyorum onun içim maskem yok ama isterim ki hepinizin maskesi takılı olsun. Bu konuda görevlilere yardımcı olmamız gerekiyor. Hangi teşkilat mensubumuz bu konuda hassasiyet göstermez ve uymazsa, biz çuvaldızı önce kendimize batırırız, 'Bu yanlıştır' deriz ama bu yanlışın karşılığı kesinlikle bir hanımefendiye kaba kuvvet uygulanarak ters kelepçe takılması değildir."

Ordu Hayat/Seran Eren Şensoy