GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 08:35   Güncelleme : 28-05-2021 08:35

TEPE'DEN KADIN KURSİYERLERE ZİYARET

TEPE'DEN KADIN KURSİYERLERE ZİYARET

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları” projesi kapsamında Çikolata Park'ta kadın kursiyerleri ziyaret etti.


“Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları” projesi kapsamında Gülyalı Çikolata Park’ta Yöresel Gıda Ürünleri Geliştirme Kursu’na başlayan kadın kursiyerler eğitimlerine devam ediyor.

 

Ordu yöresine özgü yemek, tatlı, marmelat, pekmez, unlu mamullerin (yufka, erişte gibi) yanı sıra turşu yapımı ve üretimi, paketlenmesi ve pazarlanması konularında uygulamalı ve teorik eğitim alan kadın kursiyerler bu kursla hem kendilerini geliştiriyor hem de Ordu’nun yöresel ürünlerinin tanıtılmasına katkı sağlıyor.

 

"Proje kalıcı olmalı"

Başkan Tepe; "Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından Çikolata Park içerisinde DOKA 2019 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında uygulanan “Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları” projesinde kursiyerler uygulamalı eğitimlerini sürdürüyor. İlçemizde hayata geçirilen bu projede kurs gören hünerli kadınlarımızı ziyaret ederek ürettikleri ürünler hakkında bilgi aldık. Yeni bir ürün ortaya koymanın verdiği mutluluk, kadınlarımızın gözlerinden okunuyor. Gastronomi alanında özel bir konuma sahip şehrimizde bu projenin kalıcı olmasını, çeşitlenmesini diliyor; kursiyerlerimize başarılar diliyorum." dedi.

 

Haber merkezi