GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 08:18   Güncelleme : 12-11-2021 08:18

TEPE'DEN 'FAHİŞ FİYAT' TEPKİSİ!

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ)'nin fiyat politikasını eleştirerek, "OSKİ, piyasanın iki katı fiyat veriyor." dedi.

TEPE'DEN 'FAHİŞ FİYAT' TEPKİSİ!

Başkan Ulaş Tepe, OSKİ’nin uyguladığı fiyat politikasını eleştirerek; “Alt yapısı bulunmayan noktalarda Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden (OSKİ) fiyat teklifi aldık. Bugün geldiğimiz noktada aynı hizmeti OSKİ’den aldığımız fiyatın yarısına, piyasaya yaptırabildiğimizi gördük. OSKİ, fahiş fiyat politikasıyla kurumlar arasındaki iş birliğini ortadan kaldırıyor. Bu yaklaşımı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.” dedi.

"Piyasanın iki katı"

Alt yapısı bulunmayan Yeniköy Mahallesi Sahil Sokak’taki soruna el attıklarını belirten Başkan Tepe, şunları söyledi; "Alt yapıyla ilgili gerekli işlemlerin yapılması, kilit parke çalışmalarının gerçekleştirilmesine dönük adımların atılması için kurumsal iş birliğine giderek OSKİ’nin bu konudaki deneyiminden yararlanalım istedik. Sahil Sokak için fiyat teklifi istedik. Verilen fiyat 80 bin liraydı. Piyasa araştırması yaptığımızda bu işin 40 bin liraya yapılabileceğini gördük. Nitekim çalışmalarımızı da bu şekilde tamamladık. Aynı malzeme, aynı metraj ama iki katına varan bir fiyat farkı ortaya çıkıyor. OSKİ’nin fahiş fiyat yaklaşımı iş birliğini ortadan kaldırıyor. Bu konuda Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de bilgilendirmede bulunduk. Bu yaklaşımı doğru bulmuyoruz."

Kendilerine emanet edilen kaynağı en iyi şekilde korumaya çalıştıklarını aktara Tepe, OSKİ’nin kurumlar arasındaki iş birliğini artıracak şekilde fiyat politikasını daha makul seviyelere çekmesini diledi.

Haber merkezi