GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 20:00   Güncelleme : 26-04-2021 16:52

TEDBİRE DEVAM!

TEDBİRE DEVAM!

Vali Tuncay Sonel, Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısında yaptığı açıklamada, "Aktif vaka sayılarındaki azalma, bizleri mutlu etti. Ancak, tedbiri elden bırakmayacağız. Covid-19 pandemisi ile mücadelede en büyük düşmanımız rehavete kapılmaktır." dedi.

 

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısına, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, İlçe Kaymakamları video konferans yoluyla, Kaymakam Adayı Esra Demirtaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Altınbaş katıldı.

Aşılama çalışmalarına da değinen Uzm. Dr. Ali Altınbaş, “Aşılama çalışmaları bizim için çok önemli. Bu yüzden aşılama çalışmalarına ağırlık veriyoruz. İlimizde, bugüne kadar 173.782 birinci doz aşı, 110.946 ikinci doz aşı olmak üzere toplam 284.728 doz aşı yapıldı“ dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, aktif vaka sayılarında bir azalış olduğunu belirterek, il dışından gelen vatandaşların kendilerini izole etmeleri gerektiğini söyledi.

"Bayrama kadar tam saha pres"

Vali Tuncay Sonel ise rehavete kapılmadan çalışmaların sürdürüleceğini söyleyerek, “Aktif vaka sayılarındaki azalma, bizleri mutlu etti. Ancak, tedbiri elden bırakmayacağız. Covid-19 pandemisi ile mücadelede en büyük düşmanımız rehavete kapılmaktır. Rehavete kapılmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bugüne kadar Covid-19 salgını ile mücadelede aktif rol oynayan başta sağlık çalışanlarımıza, emniyet, jandarma, zabıta ve diğer kamu görevlilerimize, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bayrama kadar tam saha pres yaparsak, bayramda rahat bir nefes alabiliriz." dedi.

Haber merkezi