GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 08:35   Güncelleme : 19-07-2021 08:35

TEÇ-SEN KONFEDERASYON KURUYOR

TEÇ-SEN KONFEDERASYON KURUYOR

 

TEÇ-SEN Genel Sekreteri Burçin Poyraz, daha yaygın ve güçlü bir örgütlenme için konfederasyon kurma çalışmaları başlattıklarını açıkladı.

“Siyasete Hayır” sloganı ile kısa sürede Türkiye’nin tamamında örgütlenmesini tamamlayan ve 10 bini aşan üye sayısı ile eğitim çalışanlarının umudu olan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası(TEÇ-SEN), kendisi gibi siyasetten uzak sendikaları bir çatı altında toplamak için Konfederasyon kurma sürecini başlattı.

“Bu yola baş koyduk“

Gazetemizi ziyaret eden TEÇ-SEN Genel Sekreteri Salih Burçin Poyraz, sendikal faaliyetleri ve konfederasyon kurmakla ilgili çalışmalarını anlattı. Poyraz, 2006 yılının Haziran ayında her türlü baskı ve yıldırmalara aldırış etmeden, eğitim çalışanlarının varoluş mücadelesini başlatan, bu uğurda elini değil, gövdesini taşın altına koyan, sendikamız, siyaset yerine emek mücadelesi veren bileşenlerle daha güçlü olarak yoluna devam edecektir“ dedi.

“Siyaset değil, emek mücadelesi“

Türkiyenin siyasetin ya da siyasi partilerin arka bahçesi olmak yerine temsil ettikleri kitlenin sorunlarının çözümü için mücadele eden sivil toplum örgütlerine ihtiyacı olduğunu belirten Salih Burçin Poyraz, bu süreci geçen bir örgüt olarak şimdiki hedeflerinin de aynı amacı taşıyan sivil toplum örgütleriyle bir konfederasyon çatısı altında buluşmak olduğunu söyledi. Seran Eren Şensoy/Ordu Hayat