GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2021 22:00   Güncelleme : 20-04-2021 17:25

TATLI SON…

TATLI SON…

 

Tadelle, Sarelle, Sagra... OYAK'a devrine izin çıktı

 

Sanset Gıda ile anlaşma imzalayan OYAK, Sagra ile birlikte Tadelle, Saralle ve Gol markalarını kendi bünyesine almak için Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunmuştu. Rekabet Kurulu, OYAK Gıda'nın Sanset Gıda bünyesindeki markalar, üretim faaliyetleri ve fabrikasını almasını onayladı.

Sanset Gıda ile satın alma anlaşması imzalayarak, 1936 yılında Ordu’da kurulan ve fındığı çuvaldan çıkararak sanayi ürünü haline getiren Sagra ile birlikte Tadelle, Saralle ve Golf markalarını OYAK Grup Şirketleri bünyesine kattı. Rekabet Kurulunun konu ile ilgili kararı internet sitesinde yayımlandı.

Tadelle ve Sarelle artık OYAK grubunun

Rekabet Kurulu'ndan şu açıklama geldi:

"OYAK Gıda ve Tarım Holding A.Ş. tarafından, Sanset Gıda Turizm San ve Tic. A.Ş. bünyesindeki Tadelle, Sarelle, Gol, Sagra, Sagra Special, Gofy isimli markaların ve alt markaların, söz konusu markaların stoklarının ve markalar için faaliyet gösteren mavi yaka ve beyaz yaka çalışanların ve söz konusu markalar altında üretim faaliyeti yürüten ve Sanset Gıda Turizm San ve Tic. A.Ş.’in Ordu ilinde yer alan fabrikasının devralınması işlemine izin verildi." Haber merkezi