GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2021 21:30   Güncelleme : 30-05-2021 17:05

“TASARRUFLA BÜYÜYORUZ”

“TASARRUFLA BÜYÜYORUZ”

 

Hafta içi şehir merkezinde esnaflara, vatandaşlara gerçekleştirdiği ziyaretlerin yanında iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarıyla şehre ve belediye hizmetlerine dair istişarelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, geleneksel hale getirdiği her Cuma bir mahalle ziyaretlerine Karaağaç Mahallesi ile devam etti.

Muhtarlar ile Mahallelerin ihtiyaç ve sorunlarıyla ilgili 7/24 istişare içerisinde olduklarını ve birlikte çalıştıklarını vurgulayan Başkan Tören, "Özelde Karaağaç Muhtarımız Kadir Kır kardeşim ama genelde bütün Muhtarlarımız ile Şahsen 7/24 mahallelerin sorunları ile ilgili istişare ediyoruz. Kâh gecenin yarısında kâh sabahın seherinde bana rahatlıkla ulaşıp memleket insanımızın hem de mahallelerin genel problemleri ile ilgili beklentilerini taleplerini dile getiriyorlar. Biz de onların taleplerine ve insanımızın beklentilerine cevap verebilmek adına canla başla çalışıyoruz” dedi.

Kredisiz, borçsuz ve tasarrufla

72 Mahalle için başlattıkları 50 kilometre beton yol seferberliği başlattıklarına dikkat çeken Başkan Tören, “Tasarrufla büyüyoruz. Ancak kesinlikle hizmetlerden tasarruf etmiyoruz bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Geldiğimiz günden itibaren 1 lira borç, 1 lira faiz, 1 lira kredi kullanmaksızın yeni bir 50 kilometrelik bir beton yol programını başlattık. Allah’a hamdolsun şimdiki durağımız bu bölge havzası olacak. Köydeki özellikle engebeli, geçişin yol güvenliğinin insanımızı vatandaşımızı malını mülkünü tehdit ettiği noktalara müdahale edeceğiz. Diğer taraftan engelli ailelerimizin güzergâhları ve şühedanın bize emanet bıraktığı ailelerimiz yani şehit ailelerimizin kullandığı güzergâhlarda üzerimize düşeni yapacağız” dedi. Haber merkezi