GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 09:15   Güncelleme : 26-04-2021 09:15

TAŞ OCAĞINA TEPKİ İÇİN TOPLANDILAR

TAŞ OCAĞINA TEPKİ İÇİN TOPLANDILAR

Ordu Kabataş ilçesi Alankent Mahallesi’ndeki taş ocağının mahalleyi olumsuz etkilendiğini belirten halk, Ordu Çevre Derneği’nin katılımıyla toplantı düzenledi.

 

Ordu Kabataş Alankent Mahallesi Alanbaşı Küme Evleri Mevki’nde yeniden faaliyete geçirilmek istenen taş ocağından olumsuz etkilenecek olan halk tepkili. Ordu Çevre Derneği’nden destek isteyen halk, taş ocağını istemediklerini dile getirdiler.

Taş ocağının yanında yapılan toplantıda konuşan Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, “Bu taş ocağını engellemek için birliğini sağlayarak mücadele etmeniz gerekir. Özellikle yaz aylarında burada tozun etkisi fazla olacak. Hem tarımı hem de sağlığınızı etkileyecek. Bu nedenle fiili mücadele kaçınılmaz. Belki çalışmalarını yasalara göre yapıldığını söyleyecekler ancak biliyoruz her yasal olan meşru değildir. Tozdan boğulurken onların yasalara göre izin almış olmaları zarar görmenizi göz önünde bulundurulmamalı mı? Sizlere sorulmadı, hatta kağıt üzerinde duyuru yapılmış olabilir. Şu an sizin burada toplantıya gelmeniz istemediğinizin en önemli belgesidir.” dedi.

Haber merkezi