GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2021 21:30   Güncelleme : 02-07-2021 16:38

TARIMIN İLK 6 AYI DEĞERLENDİRİLDİ

TARIMIN İLK 6 AYI DEĞERLENDİRİLDİ

İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz başkanlığında il müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe müdürlerinin katılımıyla 2021 yılının ilk 6 ayının değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Yılmaz; "Pandemi döneminde Bakanlık olarak çok önemli görevler üstlendik. Bitkisel ve hayvansal üretim ile ilgili tüm faaliyetlerimizi kesintisiz devam ettirdik. Atıl tarım arazilerini üretime kazandırdık. Tarım camiası olarak üzerimize düşen görevler layıkıyla yerine getirdik" dedi.

"Birçok proje uyguladık"

'İlimizde birçok proje uyguladık ve uygulamaya devam ediyoruz' diyen Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti; "Öncelikle ana ürünümüz fındıkta verim ve kaliteyi artırmaya yönelik projeler hayata geçirdik. Bunun yanında ek gelir getirici ürünlerimiz olan kivi, çilek, mavi yemiş, örtü altı sebze yetiştiriciliği gibi birçok alanda projeler uyguladık. Yine Akkuş ve Mesudiye ilçelerimizde atıl tarım arazilerini üretime kazandırmak amacıyla güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Şimdi bu iki ilçemize gittiğimiz zaman önceden boş olan arazilerde buğday tarlaları, aspir tarlaları ve yem bitkileri üretim alanları görüyoruz. Tabi bu projeler normal mesai saati ile normal bir tempoyla yapabileceğimiz işler değil. Bu güzel çalışmaları İl-İlçe Müdürlüklerimiz ile birlikte bir ekip halinde ortaya koyduk ve bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şu an Bakanlığımız ile birlikte uyguladığımız 10 projemiz var. Bu projelerimizden bazılarını uyguladık bazıları ise devam ediyor. Yine Ordu Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çok önemli projeler hayata geçirdik. DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile uygulayacağımız 6 projemiz var ve bu 6 projenin de her birinin en az 3 tane alt başlığı var. Tabii bu projelerde çok ciddi kaynaklar kullanılacak."

Haber merkezi