GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 09:05   Güncelleme : 10-06-2021 09:05

TARIMA DEV DESTEK

TARIMA DEV DESTEK

 

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca (DOKAP) desteklenecek 5 tarım projesi için protokol imza töreni düzenlendi.

Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Vali Tuncay Sonel, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz ve DOKAP yetkilileri katıldı. Vali Tuncay Sonel, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan projelerinin toplam maliyetlerinin yaklaşık 8 Milyon TL olduğunu belirterek, projelerin Ordu'muza hayırlı olmasını diledi.

En çalışkan müdürlük

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, projenin hazırlanmasında emeği geçen Ordu İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz ve ekibine teşekkür ederek, “Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü, en iyi çalışan müdürlüğümüzdür. Başta Sayın Valim olmak üzere değerli müdürüme ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı hizmetlere, güzel ve verimli hizmetlere dönüşecektir. İnşallah 2022 yılında belki de bunlardan çok daha farklı, çok daha üzerinde bütçe almakla ilgili önemli çalışmalar yürütüyorlar, bizlere sunacaklar bu projeleri. 2022 yılı için daha fazla bütçe kullanılması ile ilgili biz de gerekli adımları atacağız ve illerimize, özellikle Ordu özelinde biz bu projeleri de uygulayacağız ve sahadaki yansımaları herkesi memnun edecek düzeye gelecektir diye düşünüyorum” dedi.

İmzalanan protokolle, İl Tarım ve orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve toplam proje bedeli yaklaşık 8 Milyon TL olan “Ordu ili Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi”, “Balda Kalitenin Arttırılması ve Marka Değerin Oluşturulması Projesi”, “Yumurta Tavukçuluğunda Organik Üretimin Yaygınlaştırılması Projesi”, “DOKAP Bölgesi Fındık Altı Yumurta Tavukçuluğu Projesi ve Koyunculuk Altyapısının Geliştirilmesi Projesi”, DOKAP tarafından desteklenecek. Haber merkezi