GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2021 08:25   Güncelleme : 11-06-2021 08:25

TARİHİ DOKUNUŞ!

TARİHİ DOKUNUŞ!

Altınordu Belediyesi, ilçenin tarihi mahallelerinden biri olan Zaferimilli Mahallesi'nin yıllardır tek bir kazma dahi vurulmayan sokaklarını ilk defa altyapı ile tanıştırıyor.Altınordu Belediyesi'nin yaptığı alt ve üstyapı çalışmalarının sonunda yenilenen yüzüyle vatandaşların takdirini kazanan Zaferimilli Mahallesi Uğurveren Sokağın ardından aynı Mahallede Aziziye, Taşbaşı ve Zaferimilli Mahallelerini birbirine bağlayan Dr. İsmail Engin Caddesi ile Polat Sokakta da çalışmalara start verildi.

Çalışmaları yakından takip eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, her fırsatta vatandaşlarla ve esnaflarla bir araya gelerek onların görüş ve önerilerini almaya istek ve taleplerini dinlemeye devam ediyor.

"Örnek bir çalışma"

Başkan Tören, "Tarihi çevreler geçmişle günümüz arasında bağ kurması açısından önem taşır. Zaferimilli Mahallemiz de tarihi mahallerimizden biridir. Yıllardır altyapısı bulunmayan mahallemizde tarihi dokuya şehrin siluetine ve kent kimliğine uygun çalışmalarımızla mahallemizi sağlıklı altyapı ve modern bir üstyapıya kavuşturuyoruz. Bundan önce Uğurveren sokakta örnek bir çalışma gerçekleştirdik. Şimdi aynı çalışmaları Zaferimilli Mahallemizin Polat Sokak ve Dr. İsmail Engin Caddesinde gerçekleştiriyoruz. Yaşanabilir, kimlikli modern ve marka şehir için çalışıyoruz. Hemşehrilerimizin konforu rahatı ve mutluluğu için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Zaferimilli Mahallesi Muhtarı Buğra Gök, yapılan çalışmalardan ötürü teşekkür etti.

Haber merkezi