SPOR
Giriş Tarihi : 28-04-2021 23:57   Güncelleme : 28-04-2021 23:57

'TARİHİ BİNA' ÖZÜNE DÖNÜYOR

'TARİHİ BİNA' ÖZÜNE DÖNÜYOR

Orduspor Kulübü'nün uzun yıllar kullandığı Altınordu Selimiye Mahallesi'ndeki kulüp binası Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol Kulübü tarafından sil baştan yenileniyor. Dış cephesi tamamlanan tarihi kulüp binasının iç dizaynının da en geç 120 gün içinde bitirileceği ve kullanıma hazır hale getirileceği belirtildi.

Orduspor Kulübü'nün 2.Amatör Küme'ye düşmesinin ardından kulüp binasını harabe bir şekilde devralan Orduspor 1967 Futbol Kulübü, yapılan çalışmalar sonucunda dış cepheyi yeniledi.

Efsane kulüp binasının iç cephe yenilemesine de başlayan Orduspor 1967 Futbol Kulübü, 2021-2022 sezonu öncesinde kulüp binasını tamamen yenilenmiş bir şekilde devralacak.  

"120 gün içinde tamamlanacak"

Orduspor 1967 Futbol Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, kulüp binasındaki çalışmaların devam ettiğini belirterek; "Orduspor'un tarihi kulüp binasının dış cephe yenilemesini tamamladık. Çok güzel bir görünüme kavuştu. Şuan kulübün iç bölümleri için çalışmalara başlandı. Anahtarları teslim ettik. 90-120 gün arasında iç cephe de tamamlanıp bize teslim edilecek. Bir aralar harabe bir şekle dönüşen tarihi kulüp binası, yepyeni bir hal alacak" dedi.

"Eski kulüp binamızın aynısı olacak"

'Orduspor 1967 Futbol Kulübü olarak burayı kulüp binası olarak kullanacağız' diyen Başkan Şimşek, sözlerine şöyle devam etti; "

Diğer tesisler ise futbolcularımızın antrenman yapacağı, maç hazırlıklarını sürdüreceği yerler olacak. Tarihi kulüp binamız içerisinde yönetim, üst katta 20 kişilik 10 oda, soyunma odaları olacak. Altta da store binamız yer alacak. Eski kulüp binamızın aynısı olacak. Ancak daha modern ve yeni bir bina olacak.

"Orduspor'umuzu özüne döndüreceğiz"

Takımımız, hafta içi antrenmanlarını tesislerde ya da statta gerçekleştirecek. Ancak ana merkez Selimiye Mahallesi'ndeki kulüp binamız olacak. Takımımız, müsabakalara buradan gidecek. Maç sonrasında da yine kulüp binamızdan dağılacaklar. Orduspor Kulübü zamanında olduğu gibi Orduspor 1967 Futbol Kulübü olarak eski kulüp binasını hem yönetim binası hem de futbolcularımızın maç öncesinde hazırlanacağı yer olarak kullanacağız. Orduspor'umuzu özüne döndüreceğiz."

Orduspor Kulübü'nün eski kulüp binası, dış cephe çalışmalarının ardından 120 gün sonra iç cephedeki çalışmaların tamamlanmasıyla hazır hale gelecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)