SPOR
Giriş Tarihi : 07-07-2021 21:15   Güncelleme : 07-07-2021 21:15

"TARAFTARIMIZLA BAŞARACAĞIZ"

Misli.com 3.Lig'de yeni sezonu iple çeken 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde Başkan Şükrü Bodur, "Yeni sezonda yeni statta taraftarlarımızın önünde oynarsak, bu işin altından kalkarız. Bu sezon şampiyon olarak 2.Lig'e çıkmak istiyoruz" dedi.

Başkan Bodur, yeni statta şampiyonluk istiyor...Futbolun taraftarsız tatsız tuzsuz olduğunu aktaran Başkan Bodur, geçtiğimiz sezonu bunu yaşadıklarını ancak yeni sezonda taraftarla başarıya koşmak istediklerini söyledi.

"Taraftar çok önemli"

Taraftarsız oynadıkları için 2020-2021 sezonunda istedikleri başarıyı elde edemediklerini belirten Bodur; "Geçtiğimiz sezon iç sahada tam 19 puan kaybettik. Bu puan kayıplarında pandemiden dolayı müsabakaların seyircisiz oynanmasının da büyük etkisi vardı. Eğer taraftarımızın önünde maçlarımızı oynamış olsaydık, biz bu puanların en az 15'ini alır ve grubu lider tamamlayarak üst lige çıkardık. Bu yüzden taraftar çok önemli. Onların varlığıyla daha iyi yerlere geleceğiz. En önemlisi de iç sahada puan kaybını taraftarımızla en aza indirebiliriz" dedi.  

Geride kalan sezonda taraftarsız oynamanın kendilerini olumsuz etkilediğini aktaran Başkan Şükrü Bodur, yeni sezonda yeni statta taraftarın önünde oynamaları halinde şampiyonluk hedefine daha rahat ulaşabileceklerini ifade etti.

"Yeni statta şampiyon olmak istiyoruz"

Yeni sezonda taraftarlara çok daha fazla ihtiyaç duyacaklarını söyleyen Başkan Bodur; "Yeni stadımız da açılıyor. 2021-2022 sezonunda iç saha müsabakalarımızı Yeni Ordu Stadyumu'nda oynayabiliriz. Yeni sezonda maçlar % 50 seyircili oynanacak. Eğer taraftarımızın önünde oynarsak, bu işin altından kalkarız. Taraftarın desteğine ve yardımına çok ihtiyacımız var. Geçen sezon biz taraftarsız oynamamızı menfi şekilde yaşadık. Şampiyon olamadık. Ama inşallah yeni sezonda, yeni statta taraftarımızın da desteğiyle şampiyon olacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)