GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 21:00   Güncelleme : 04-03-2021 16:48

TAM SAHA PRESS!

TAM SAHA PRESS!

 

                  Vali Tuncay Sonel, Ordu’da Covid-19’u düşüşe geçirmek için tam saha press yaparak, bir kaç hafta içinde başarıya ulaşılacağını söyledi.

  1. Tuncay Sonel, Koronavirüs salgını nedeniyle Kontrollü Normalleşme sürecinde “Dinamik Denetim Modeli” uygulaması öncesinde ilimizdeki Meslek ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, istişarede bulundu.  İlçe Kaymakamlarının video konferans yoluyla katıldığı istişare toplantısına, Yardımcısı Bayram Gale, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek, Tabipler Odası Başkanı Dr. Ali Coşkun, Ordu Şoförler Odası Başkanı Adem Yavuz, Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Kaya, Kahveciler Odası Başkanı Hüseyin Korkmaz, Ordu Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Savaş Şimşek katıldı.

“Esnafımıza yazık”

“Allah’ın izniyle bu işi atlatacağımıza inanıyorum” diyen Vali Sonel, “Bu durum bizleri üzüyor. Bizimde esnaflarımız var. Esnaflarımızı, kapalı olan yerlerimizi düşünerek, bir an önce toparlamamız gerekiyor. Covid 19 ile mücadelede başarılı olacağımıza, toparlayacağımıza gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu da, Ordu’nun Koronavirüs durumu hakkında toplantıya katılanları bilgilendirerek, yapılması gereken çalışmalar ve uygulamalarla ilgili düşüncelerini paylaştı. Ordu’daki günlük pozitif vaka sayısının Aralık ayındaki günlük sayının üçte biri oranında olduğunu, izolasyon ve denetim faaliyetlerine ağırlık verilmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda diğer katılımcılar da, Ordu’da Covid-19 salgınındaki vaka sayılarının düşürülmesi için alınması gereken önlemler konusunda görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler. Haber merkezi