SPOR
Giriş Tarihi : 19-09-2021 23:15   Güncelleme : 19-09-2021 23:15

TAEKWONDODA HEDEF MADALYA...

TAEKWONDODA HEDEF MADALYA...

Avrupa Taekwondo Federasyonu tarafından İstanbul'da 15-22 Eylül tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilmekte olan Avrupa Başkanlık Kupası Taekwondo Şampiyonasında Ordu'dan 2 sporcu altın madalya için yarışacak.

Toplamda 8 gün sürecek organizasyonda her biri 2'şer gün yapılacak büyükler, gençler, yıldızlar ve poomsae kategorilerinde müsabakalar yapılacak.

Tüm kategorilere yaklaşık 30 ülkeden 1400 civarında sporcu kayıt yaptırmış durumda. Ayrıca 23 Eylül tarihinde Avrupa Para Tekvando Şampiyonası organize edilecek. Bu şampiyonada ise 20'ye yakın ülkeden 100 civarında sporcu mücadele edecek. Her iki organizasyon da Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için puan verecek bu şampiyonada ilimizi yıldızlar kategorisinde iki tekvandocu katılacak 17-20 Eylül 2021 tarihlerinde yıldızlar WT Avrupa Başkanlık Kupası gerçekleştirilecek.

Taekwondo Şampiyonası’na Ordu’dan Yıldız Erkeklerde 41 Kg'da İmdat Günel, Yıldız Kızlarda 37 Kg. Nazlıcan Bayer katılacak.

"Başarılarla döneceğiz"

Taekwondo Teknik Direktörü Halil Öziş, “2021 yılında yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Başkanlık Kupası Şampiyonasında iddialıyız.Bu şampiyonaya kulübümüzden iki taekwondo ile katılacağız. İmdat Günel Taekwondo milli takımı adına şampiyonaya iştirak edecek. Nazlıcan Bayer ise kulübümüz adına katılarak Avrupa şampiyonu olmak için ter akıtacaklar, taekwondocularımızla Pandemi dolayısıyla uzun süredir antrenman yapamadık sporcularımız yine de altın madalyanın en güçlü adayları. Bu şampiyonaya seçkin ve elit tekvandocularımla katılıyoruz. Sporcularımın üst düzey başarı göstererek Avrupa ve dünya şampiyonaları için gerekli kota puanlarını alabileceklerini düşünüyorum. Biz her zaman şampiyonluğun en güçlü adayıyız. Ülkemizi temsil eden tekvandocu profilimizin sürekliliği çalışmalarımızın verimli ve üst düzey olduğunu göstermektedir. Biz de ilimizi ulusal ve uluslararası şampiyonalarda temsil edecek çok sayıda şampiyon adaylarımız bulunmaktadır. Bu şampiyonluklar tamamen bizim alın teri ve emeğimizdir. Bu hep böyle olmuştur. Bundan sonraki süreçte daha lokal düzeyde farklı planlamalar yeni şampiyonlar yetiştireceğiz. İstanbul'da yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Başkanlık Kupası Taekwondo Şampiyonasında kulüp olarak güzel başarılarla döneceğimize inanıyorum” dedi.

41 Kg’da yarışacak olan İmdat Günel ise, "Pandemi kısıtlamaları antrenman yapmamızı biraz zorlaştırdı biz yinede çalışmalara devam ettik. Avrupa Başkanlık Kupası Taekwondo Şampiyonasında şampiyon olmak için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul