GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2021 08:20   Güncelleme : 01-09-2021 08:20

SÜRGÜN EDİLEN MÜDÜR, EĞİTİM-İŞ MYK ÜYESİ OLDU

SÜRGÜN EDİLEN MÜDÜR, EĞİTİM-İŞ MYK ÜYESİ OLDU

 

Eğitim-İş 6. Olağan Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi. Merkez Yönetim Kurulu’na Ordulu eğitimci Cengiz Sarıyer de seçildi.

Demokratik, katılımcı, ilginin yoğun olduğu, Eğitim-İş kültürüne uygun, barış ve kardeşlik duygusu içerisinde coşkulu bir genel kurul yaşandı. Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı ilk Eğitim-İş’in Kurucularından Erdal Çalı yaptı.

İkinci gün, sendika organlarına seçimler yapıldı. Merkez Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Konfederasyon Üst Kurul Delegeliği için oy kullanılan seçimde yeni Merkez Yönetim Kurulu şu adlardan oluştu:

Orhan Yıldırım, Kadem Özbay, Suat Özkolay, Cengiz Sarıyer, Emine Çalık, Hüseyin Selçuk, Şenol Eyüboğlu.

Denetleme Kurulu’na: Suat Sadış, Erdal Öz, Oğuz Akkaş, Disiplin Kurulu’na: “Cuma Erez, Hayri Girgin, Bülent Şener, seçildi.

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Cengiz Sarıyer, Gölköy’de uzun süre Gölköy'deki Şehit Yaşar Biçer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin müdürlüğünü sürdürmüş, son yerel seçimde CHP’nin Belediye Başkan adayı olunca da seçimin hemen ardından Gölköy Güzelyurt Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne öğretmen olarak atanmıştı. Seran Eren Şensoy/Ordu Hayat