SPOR
Giriş Tarihi : 23-11-2021 23:52   Güncelleme : 23-11-2021 23:52

SÜPER BABAANNE MADALYAYLA DÖNDÜ!

Taekwondonun süper babaannesi diye bilinen Ordulu Sevgican Yalçın (68), 15. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası’nı da boş geçmedi. Yalçın, 65 yaş üstü kadınlar bireysel kategorisinde bronz madalya kazandı.

SÜPER BABAANNE MADALYAYLA DÖNDÜ!

Daha önce iki kez Avrupa şampiyonluğu, dünya ikinciliği ve üçüncülüğü elde eden Sevgican Yalçın, bu kez de 15. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası’nda adından söz ettirdi.

Perşembe ilçesine bağlı Çaka Mahallesinde yaşayan Sevgican Yalçın, salgın döneminin zorluklarına rağmen çok iyi hazırlandığı Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası’na katıldı.

Burada birbirinden zorlu rakiplerle karşı karşıya gelen Taekwondonun süper babaannesi Ordulu Sevgican Yalçın, 65 yaş üstü kadınlar bireysel kategorisinde bronz madalya alarak hem ülkemizi hem de ilimizi gururlandırdı.

Daha önce dünya ve Avrupa şampiyonalarında aldığı başarılara bir yenisini de Portekiz Seixal şehrinde düzenlenen 15. Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonası’nda eklediğini aktaran Sevgican Yalçın, yeni şampiyonalar için hazırlıklarına devam edeceğini söyledi.

İlerleyen yaşına rağmen spordan kopmayan Sevgican Yalçın'ın 5 tane de torunu bulunuyor.

Haber merkezi