SPOR
Giriş Tarihi : 08-07-2021 23:00   Güncelleme : 08-07-2021 23:00

STADYUM YENİ SEZONA YETİŞİYOR

STADYUM YENİ SEZONA YETİŞİYOR

20 bin kişi kapasiteli Yeni Ordu Stadyumu'nun 2021-2022 sezonu ile birlikte hizmet vermeye başlayacağı ve resmi müsabakaların oynanacağı belirtildi. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise çalışmaların devam ettiği stadın yeni sezon öncesinde hazır olacağını söyledi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, Ordu'da 2017 yılında yapımına başlanan Yeni Ordu Stadyumu'nda yeni sezonda ilk maçın oynanabileceği bildirildi.

Yeni stadın koltuk işi halledilirken, çevre düzenlemesi ve elektrik işlerinde ise sona gelindiği kaydedildi.

"Çalışmalar gayet iyi ilerliyor"

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Yeni Ordu Stadyumu ile ilgili şunları söyledi; "Yeni stadımız 2021-2022 sezonuna yetişecek. Çalışmalar gayet iyi ilerliyor. Çevre düzenlemesinin büyük bir bölümü bitti. En önemli kısmı betonlamaydı. Betonlama yapıldı sadece peyzaj kısmı kaldı. Elektrik ve aydınlatma çalışmaları devam ediyor. Sahanın içerisinde de zaten eksikliklerin çoğu tamamlanmıştı. Spor Lisesi'nin olduğu yerde zemin döşemesi devam ediyor. Çimin kök havalandırma çalışmaları yapılıyor. Koltuklandırma, skorboard ve aydınlatma işleri bitti. Gün ışığı işi daha önce bitmişti ama elektrik besleme üniteleri takılmamıştı. Onun sistemi de kuruldu. Çok fazla işimiz kalmadı. Yeni sezonda müsabakalar yeni stadımızda oynanabilecek."

Modern bir tesis

Görsellik ve kullanılabilirlik açısından Türkiye`nin en modern tesislerinden biri olan ve FIFA standartlarında olan Yeni Ordu Stadı`nda, 25 loca ile 428`i kapalı 554 araçlık otopark bulunuyor.

Zeminden ısıtma

Toplamda, 97 bin metrekare alan üzerine kurulan, toplam bedeli 161 milyon 752 bin TL olan ve tüm salon sporlarına da ev sahipliği yapacak olan yeni stadyumun bünyesinde ayrıca, 12 derslikli spor lisesi ile 70 öğrenicinin kalabileceği pansiyon yer alıyor. Denize 100 metre mesafedeki yeni stat, görsellik açısından da üstün bir performans sunuyor. Stat çimlerinde de kök havalandırma sistemi ve zeminden ısıtma sistemi yer alıyor.

Misli.com 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün 2021-2022 sezonunda maçlarını 19 Eylül Stadyumu yerine yeni statta oynaması bekleniyor.

Öte yandan ilerleyen süreçte Yeni Ordu Stadyumu'nda bir Milli maçın da oynanması için girişimlerde bulunacağı edinilen bilgiler arasında.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)