SPOR
Giriş Tarihi : 13-07-2021 21:58   Güncelleme : 13-07-2021 21:58

"SPOR KENTİ OLACAĞIZ"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu'nun bir spor kenti haline dönüşmesi için çalıştıklarını ve adından söz ettireceğini söyledi.

Ordu’nun son zamanlarda yapılan organizasyonlarla spor kenti olma yolunda adından söz ettireceğini aktaran Başkan Güler, Ordu'daki spor organizasyonlarının devam edeceğini söyledi.

"Amatör spora da dağıtacağız"

Güler, “Ordu’da gayet güzel bir triatlon yarışı gerçekleştirildi. Triatlon bildiğiniz gibi denizde başlayan bisiklet ve koşu ile devam eden spor dalıdır. Sporcularımız aileleriyle birlikte buraya geldiler. Yüzümüzün akıyla ve modern tesislerimizin katkılarıyla güzel bir yarışma oldu. Kano parkımızda da çalışmalarımız bitiyor. Burada bir Türkiye şampiyonası düşünüyoruz. Ordu spor kenti olarak kendinden bahsettirecek. Yine güreşlerimiz ve diğer spor faaliyetlerimiz var. Diğer ilçelerimizin futbol takımları var. Onlara da başarılar diliyorum. Amatör spora da ayırdığımız henüz dağıtmadık. Yakında onu dağıtacağız. Çünkü spor amatörleriyle profesyonelleriyle bir bütün” dedi.

Orduspor 1967 Futbol Kulübü'nün 3.Lig'e çıktığını da hatırlatan Başkan Mehmet Hilmi Güler, takımda emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, "Bildiğiniz üzere Ordu’muzun tamamının takımı olan efsane Orduspor başarıyla maçlarını yaptı. Namağlup olarak da şampiyon oldu. Dolayısıyla takımımızı tebrik ediyorum. Orduspor sadece Altınordu’nun değil, tüm Ordu’nun takımı. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber merkezi