GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 08:45   Güncelleme : 10-06-2021 08:45

"SOYLU VE KURTULMUŞ’UN GÜÇ SAVAŞI"

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Sedat Peker’in Ünye konusundaki açıklamalarını; "Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş arasındaki güç savaşı" olarak yorumladı ve bunun ilimize verdiği zarara dikkati çekti.

"Ordu'da iktidar içinde geçmişte Numan Kurtulmuş-Enver Yılmaz kavgasına şahit olduk. Şimdi Numan Kurtulmuş-Süleyman Soylu kavgası şeklinde devam etmektedir" diyen Milletvekili Adıgüzel, şunları söyledi;

"2019 yerel seçimlerinde Kurtulmuş ve ekibi Adem Atik'i Ünye belediye başkan adayı yapmak istediler. Süleyman Soylu ise mevcut belediye başkanını. Süleyman Soylu'nun mevcut belediye başkanı aleyhine yazılan yazılara ve adaylığını istemeyenlere Sedat Peker aracılığıyla müdahale ettiği anlaşılıyor. Bu süreçte Adem Atik Ünye Belediye Başkanı olamadı, ama Kurtulmuş onu Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili yaptı.

Ordu çapında soygun

Bu şekilde Ünye kurtuldu ama soygun tüm Ordu çapında sürüyor. Daha geçen gün 25 adet pazarlık usulü adrese teslim milyonluk ihaleleri açıkladım. Adem Atik Ünye Belediye başkanı olamadı ama Ünye limanına kayyım olarak atandı. Sonra da benim buradaki alengirli işleri açıklamam üzerine istifa etti.

Ünye halkı cezalandırılıyor

O günden bugüne kavga Ünye Belediyesi ile Ordu büyükşehir arasına taşındı. Şimdi Ünye Asarkaya kent ormanına yapılan yol çalışmasını Ordu Büyükşehir bu kavgadan dolayı durdurdu. Cezalandırılan Ünye belediye başkanı değil, tüm Ünye halkıdır. Sözün özü, tencere dibin kara, seninki benden kara. Tüm bu süreçlerin bağımsız mahkemelerde ve TBMM'nin denetleme görevi kapsamında araştırma komisyonu kurularak irdelenmesi gerekiyor. Ama iktidar vekillerinin oylarıyla reddedildi. Ne olmuş oldu. Tüm milletin konuştuğu, milletin meclisinde konuşulmasın dendi." Haber merkezi