SPOR
Giriş Tarihi : 13-04-2021 23:50   Güncelleme : 13-04-2021 23:50

"SON DÜDÜĞE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ"

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ulubey Belediyespor'da Teknik Direktör Yalçın Gürsoy, ligin Mayıs ayı sonuna ertelendiğini hatırlatarak, "Biz hazırlıklarımıza devam ediyoruz. İyi bir takım kurduk. Sahada Ulubey Belediyespor'a yakışır bir şekilde mücadele edeceğiz" dedi.

Daha önce Orduspor'u çalıştıran Yalçın Gürsoy, Ulubey Belediyespor'a da renk getirdi. Tecrübeli çalıştırıcı, mücadeleci bir oyuncu grubuna sahip olduklarını ve başarılı bir sezon geçirmek istediklerini dile getirdi.

"Hazırlıklarımızı sürdüreceğiz"

Liglerin başlayacağı tarihe kadar hazırlıklara devam edeceklerini belirten Gürsoy, "Türkiye Futbol Federasyonu, 17 Nisan 2021 tarihinde başlaması gereken Bölgesel Amatör Ligi Mayıs ayı sonuna erteledi. Koronavirüs vakalarının artması yüzünden bu kararın alındığı açıklandı. Elbette öncelikle sağlık geliyor. Ligin Nisan ayında başlamasını bizlerde isterdik. Ancak bu şekilde bir karar alındı. Lig Mayıs ayı sonunda başlayacakmış gibi hazırlanmaya devam edeceğiz" dedi.

"Mücadeleci bir oyuncu grubuna sahibiz"

Rakiplere göre daha düşük bir bütçeyle başarılı bir kadro kurduklarını aktaran Gürsoy; "Öncelikle bu ligi bilen oyuncuları tercih ettik. Oyuncularımızın birçoğu profesyonel ligde oynamış, BAL Ligi'nde top koşturmuşlar. Takımımızdaki futbolcuların büyük çoğunluğu Ordulu. Sivas'tan da önemli takviyeler yaptık. Mücadeleci bir oyuncu grubuna sahibiz. Takımımız birbirine çabuk adapte oldu. Lig başlayana kadar tam anlamıyla hazır hale gelip, Ulubey Belediyespor'a yakışır bir şekilde savaşacağız" diye konuştu.

"Her gün iyiye gidiyoruz"

3 tane hazırlık müsabakası oynadıklarını söyleyen başarılı çalıştırıcı; "Lig 17 Nisan'da başlayacak diye güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. DSİ Tesisleri'nde 20 gün kamp gerçekleştirdik. Bu kamp çok verimli geçti. Oyuncularımız birbirine alıştı. Tam anlamıyla takım olduk. Sonrasında da hazırlık karşılaşmaları oynadık. Hazırlık maçlarında skordan ziyade oynadığımız futbola bakıyoruz. İlk olarak 1926 Bulancakspor ile karşılaştık. İlk maçımız olmasına rağmen 1-0 galip geldik. Akabinde Görelespor ile karşı karşıya geldik. 3-4 tane net gol kaçırdık. 1-0 kaybettik ama oynadığımız oyun bizi memnun etti. Son olarak 1926 Bulancakspor ile tekrar karşılaştık. Yine 1-0 kazandık. İlk maçımızla 3. müsabakamız arasında olumlu anlamda fark vardı. Her gün iyiye giden bir takım olduk. Lig başlayana kadar daha da iyi olacağız."

"Ligi tanıyacağız"

BAL Ligi'ndeki ilk sezonlarında kalıcı olmayı planladıklarının altını çizen başarılı teknik adam, şunları söyledi; "Ulubey Belediyespor olarak ilk kez BAL Ligi'nde mücadele edeceğiz. Amacımız öncelikle kalıcı olup lige alışmak. Ancak her maçımızı da kazanmaya çıkacağız. Önce ligi tanıyacağız. Son düdüğe kadar mücadelemizi ortaya koyacağız. Rakiplerimizle başa baş mücadele edeceğiz. Lig bittiğinde nerede olacağımızı da göreceğiz."

Transferleri büyük ölçüde tamamladıklarını aktaran Yalçın Gürsoy, oyuncu grubuna güveninin tam olduğunu ifade etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)