GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2021 00:13   Güncelleme : 18-10-2021 00:13

SOL BULUŞMA ORDU’DA TOPLANDI

Sol Parti’nin ülke genelinde gerçekleştirdiği Sol Buluşma toplantılarının Ordu ayağı Sol partilerin katılımıyla gerçekleşti.

SOL BULUŞMA ORDU’DA TOPLANDI

Sol Buluşma toplantısına konuşmacı olarak Sol Parti Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Soğancı ile Sol Parti Meclis Üyesi Pelin Bektaş katıldılar. Toplantıya Halkların Demokratik Partisi Ordu İl Temsilcisi Vedat Şensoy, Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, Sol Parti Ordu İl Temsilcisi Turgay Bekgöz, diğer Sol Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak söz alan Sol Parti Meclis Üyesi Pelin Bektaş, 30’u aşkın Sol Buluşmaları toplantıları gerçekleştiğini vurguladı. Sol’un ülkede neden olması gerektiğini açıklayan Bektaş, “AK Parti iktidarıyla ilgili meselesi olan herkesin yanyana gelebileceği bir zemin arayışı bu.” dedi.

Ülkenin içerisinde bulunduğu durumun çok kötü olduğunu açıklayan Sol Parti MYK Üyesi Mehmet Soğancı da konuşmasında, “Karanlığın içinde yaşıyoruz. Çökmüş herşey. sağlık, eğitim, yoksullaşma vs. 20 yıllık iktidarın durumu bu şekilde.” dedi. Ordu Hayat / Soner Özdemir