GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-02-2021 22:00   Güncelleme : 17-02-2021 22:00

SOKAK HAYVANLARINA ÖZEL PROJE!

SOKAK HAYVANLARINA ÖZEL PROJE!

Altınordu Belediyesi’nin geri dönüşüm malzemelerinden yaptığı kedi ve köpek kulübeleri, sokak hayvanlarına sıcak yuva oluyor.İlçenin farklı bölgelerinden toplanan atık malzemelerden Kedi ve Köpek Kulübesi yapılıyor. Hem geri dönüşüme hem de ekonomiye büyük katkı sunan kulübeler özellikle etkili olan kar yağışı sonrası beslenme ve barınma gibi sorunlar yaşayan sokak hayvanlarının imdadına yetişti.

Sokak hayvanlarının korunması ve yemek ihtiyaçlarının karşılanması adına büyük bir hassasiyetle çalışan Altınordu belediyesi kulübe projesiyle de örnek oluyor.

"Atıl malzemeleri onlar için kullanıyoruz"

Başkan Tören: “Kar yağışının etkili olduğu, hava şartlarının zorlaştığı bugünlerde minik canlılarımızın herhangi bir sıkıntı yaşamadan hayatlarını sürdürmeleri için hazırladığımız kulübelerimizi belirlenen noktalara yerleştiriyoruz. Görselliği, tasarımı, su ve yemek bölümleriyle estetik bir görüntüye sahip olan bu kulübelerimize gelecek sokak hayvanlarımız, güven ve huzur içerisinde hayatlarını sürdürecekler “dedi.

Belediye ekiplerinin sokaklardan topladıkları geri dönüşüm malzemelerini şantiye deposuna getirdiklerini malzemelerin burada işlenerek sokak hayvanları için yuvaya dönüştürüldüğünü hatırlatan Başkan Tören, sözlerini şöyle tamamladı, “Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde devam eden sıfır atık projesiyle ilgili çalışmalarımız var. Bu aynı zamanda onlardan biri. Sokak hayvanlarına yuva yapmanın yanında bu çalışmamızla gelecek nesillere daha güzel ve yaşanılabilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz. Bir cana yuva inşa etmenin de büyük bir mutluluğunu yaşıyoruz. Bu çalışmalarımız sadece kar yağdığında değil, 365 gün boyunca devam edecektir."

Haber merkezi