GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2021 08:02   Güncelleme : 26-11-2021 08:02

“SOFRADA EKMEK KÜÇÜLÜYOR”

Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, dolar karşısında Türk lirası ile birlikte emekçilerin cebindeki paranın da eridiğini belirterek, “Alım gücü düşüyor, halkın sofrasındaki ekmek küçülüyor.” Diye konuştu.

“SOFRADA EKMEK KÜÇÜLÜYOR”

Borcu borçla kapatan bir dönem geçirildiğine vurgu yapan Yusuf Kaya, Ekim ayı itibariyle icra dairelerinde bekleyen icra dosyasının 23 milyona yaklaştığını, sadece emekçilerin değil ülke ekonomisinin de borç batağında olduğunu söyledi.

“Kurtuluş savaşına ihtiyaç var”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını da eleştiren Kaya, “AKP genel başkanı Erdoğan biz yolumuza devam edeceğiz derken bu yolsuzluk, bu yoksulluk düzeni, bu zengini daha zengin fakiri daha fakir eden politikalar devam edecek demektedir. Erdoğan ekonomide kurtuluş savaşı veriyoruz dese de ne ülke ne de milyonlarca işçi emekçi umurunda değildir. Onun verdiği savaş, kurduğu tek adam düzeni için çalışan ve üçer beşer maaş alan bürokratların cebi, bu iktidardan nemalanan havuz medyası, ihaleler yoluyla servetine servet katan inşaat şirketleri ve tekelci sermaye güçlerinin çıkarlarını koruma savaşıdır. Mevcut koşullarda bir kurtuluş savaşına ihtiyaç vardır. O da tek adama yönetimi ve onun sömürü, yağma ve baskı politikalarına karşı verilecek olan hak ve özgürlükler savaşıdır.” dedi. Haber merkezi